Muzyka-Ruch-Rozwój: Bumbumkowe nauczanki

1 grudnia nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i świetlicy wzięły udział w warsztatach “Bumbumkowe nauczanki”, które organizowane były przez firmę DOB EDU, a prowadzone przez  autorkę programu mgr Elizę Szeliga-Kraus.

Muzyka – Ruch – Rozwój to program wieloaspektowego wspierania rozwoju dzieci poprzez ruch i muzykę.

Celem programu jest ułatwienie dzieciom zapamiętania różnych treści edukacyjnych.

W czasie warsztatów poznałyśmy zabawy ruchowe do prezentowanych piosenek wraz z dostosowaniem do różnych grup wiekowych oraz dodatkowe pomysły do wykorzystania płyty na zajęciach. Znalazłyśmy wiele elementów inspirowanych teoriami pedagogicznymi, ale tym razem większe znaczenie mają teksty piosenek, które pomagają opanować wiele podstawowych informacji, w tym m.in.  kolejność dni tygodnia, miesięcy, zasady zachowania, nazwy paluszków, samogłoski, zmysły, kolory, zjawiska pogodowe i inne.

Skuteczność piosenek gwarantuje to, że zabawa przy nich trafia do wszystkich, bez względu na dominujący sposób uczenia się:

• słuchowcy zapamiętują treści poprzez słyszany tekst i muzykę
  • kinestetycy zapamiętują treści poprzez śpiewany tekst połączony z konkretnym ruchem
  • wzrokowcy obserwując bawiących się kolegów zapamiętują ich gesty i kojarzą je z treściami

Po ukończonych warsztatach nauczyciele otrzymali certyfikat :

MIEJSCE ROZWIJAJĄCE PRZEZ RUCH I MUZYKĘ

;