Dzień Pluszowego Misia

Co roku z końcem listopada obchodzimy jedno z bardziej sympatycznych świąt w kalendarzu roku szkolnego – Dzień Pluszowego Misia.

Z okazji tegorocznych 116 „urodzin” tej maskotki, 19 i 20 listopada sekcja wolontariacka Samorządu Uczniowskiego w ramach współpracy z fundacją „MAM MARZENIE” przeprowadziła zbiórkę zabawek dla dzieci z oddziałów onkologicznych.

27 listopada natomiast, w naszej szkole miała miejsce huczna uroczystość. Każdy uczeń mógł przyprowadzić na lekcje swojego ulubionego misia, bo jak wiemy, nic nie dodaje tyle pewności siebie co mała, puchata przytulanka. Tego dnia, z samego rana wszystkie klasy I, II i III spotkały się w sali gimnastycznej, gdzie program artystyczny zaprezentowała klasa II b pod kierunkiem p. Elżbiety Beczały. Nie zabrakło wspólnych zabaw i wesołych piosenek. Wszyscy zebrani wyrecytowali również przygotowane z wychowawcami rymowanki. Ostatnim punktem uroczystości było rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pt. „Ja i mój miś”. Kierując się takimi kryteriami jak zgodność z tematem, samodzielność i estetyka wykonania pracy, komisja przyznała łącznie 9 nagród i aż 18 wyróżnień. W najbliższych dniach ekspozycję można będzie obejrzeć na korytarzach I i II piętra budynku A.

Wszystkim autorom prac dziękujemy za zaangażowanie, a laureatom gratulujemy!

MK