Zawody w biegach przełajowych

Pierwsze zawody w biegach przełajowych już za nami!

Dnia 26.09 br. przywitało nas piękne słońce. Tego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju, wzięli udział w trzeciej edycji biegów przełajowych pod patronatem Świętego Huberta. Impreza zorganizowana została we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju, Pszczyńskim Związkiem Łowieckim .Swoją obecnością uświetnili ją goście honorowi : Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój Gabriela Placha, Przewodniczący Rady Gminy Goczałkowice-Zdrój Piotr Jacek, oraz członek zarządu Okręgowego PZŁ Antoni Kopel.

Oprócz młodzieży goczałkowickiej, w zmaganiach wzięli także udział uczniowie z zaprzyjaźnionej nam gminy tj. Kobióra .Łącznie na starcie stanęło aż 177 osób! Trasa została wytyczona w niezwykle malowniczej scenerii  Ścieżki Dydaktyczno- Przyrodniczej. Mieniące się w blasku słońca kolorowe liście drzew, nadały jej niepowtarzalny charakter, co sprawiło iż dystans wydawał się zawodnikom o wiele krótszy niż był w rzeczywistości. Mierzyła ona w przypadku dziewcząt 600m, natomiast chłopcy mieli do przebiegnięcia aż albo tylko 1000m. Na mecie, oprócz licznych kibiców, czekał na zawodników poczęstunek oraz ciepłe i zimne napoje. Młodzież miała również okazję sprawdzić się w konkursach przyrodniczych i podziwiać piękne eksponaty przywiezione przez łowczych. Mimo zaciętej walki o pozycję, obyło się bez żadnych kontuzji, a rywalizacja przebiegała w duchu fair-play. Na pochwałę zasługuje odpowiedzialne podejście młodzieży do zawodów oraz dobre zachowanie podczas ich przebiegu.

Niezwykłych emocji dostarczyła nam rywalizacja zarówno dziewcząt jak i chłopców. Trójka najlepszych zawodników w każdej kategorii została uhonorowana okolicznościowym medalem, a obie szkoły otrzymały pamiątkowy puchar ufundowany przez Piotra Jacka Łowczego  Rejonowego PZŁ.