Inauguracja roku szkolnego

Pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego 2018/2019 już za nami! Tym razem wybrzmiał 3 września. Tego właśnie dnia szkołę powitało 591 uczniów w 28 oddziałach. Po wakacjach przywitała ich bardzo ciepło Pani Dyrektor Beata Smolarek. Inauguracja roku szkolnego odbyła się z udziałem zaproszonych gości: Sekretarza Gminy Pani Marii Ożarowskiej, Inspektora Oświaty Pana Krzysztofa Turonia, Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Adama Maćkowskiego. Szczególnie życzliwie zwróciła się też Pani Dyrektor w kierunku rodziców uczniów klas pierwszych, obiecując pomocną dłoń i zapewniając bezpieczeństwo pociech w szkole z dobrymi wychowawcami-przewodnikami. Wyraziła również nadzieję, że pierwszaczki po 8 latach spędzonych w murach szkoły docenią ten czas i będą zawdzięczać jej dobry start w przyszłość.

Akademia inaugurująca nowy rok szkolny została przygotowana przez uczniów klas VI. Mottem przewodnim uroczystości były następujące słowa: Marzenia są jak ptaki. Przyfruwają, odlatują, ale nadal istnieją.Miejmy nadzieję, że wrześniowe marzenia skupiały się na zdobywaniu wiedzy, a nie na kolejnych wakacjach. Uczniowie w czasie wystąpienia przekazali swoim kolegom i koleżankom wskazówki dotyczące skutecznego uczenia się, a zwracając się do najmłodszych zapewniali pomoc i życzliwość. Do obietnic występujący dołączyli również życzenia na nowy rok szkolny:

Czego Wam życzyć na początek?

Życzę kolegów, zabaw, piątek.

I żeby nikt się szkoły nie bał,

Bo nie ma czego, bo nie trzeba.

Choć powyższe życzenia były skierowane do uczniów klas pierwszych, to tak naprawdę są uniwersalne i każdy mógł je sobie wziąć do serca. Całość akademii uświetniły występy muzyczne oraz taniec wykonany przez uczennicę Paulę Rakowską-Sissuh.Tradycyjnie nie zapomniano także o wydarzeniach z 1 września 1939, a także wspomniano o historycznej tego roku dacie tj. 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Upamiętnienie tego wydarzenia z pewnością stanie się jednym z priorytetów nowego roku szkolnego.

M.Major