Spartakiada Przedszkolaków 2018

8 czerwca na obiektach sportowych  Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się coroczna spartakiada dla Przedszkolaków. W tym roku uczestniczyła rekordowa liczba dzieci.

Piękna pogoda, wiele słońca wywołało  uśmiech na twarzach dzieci, które mogły znaleźć coś dla siebie.

40 uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pomagało w organizacji czynnie angażując się w przebieg imprezy. Uczniowie zachowali się wzorowo opiekując się swoimi mniejszymi kolegami  i koleżankami ukazując takie postawy jak tolerancja, empatia i opiekuńczość a także wsparcie i motywowanie podczas wszelkich prób małych sportowców.

Dzieci mogły uczestniczyć w tradycyjnym już torze przeszkód przygotowanym przez uczniów i nauczycieli a także mogli skorzystać z wielu stanowisk sportowych o różnej tematyce, które zorganizowane zostały na terenach zielonych wokół orlika.

Wiele pozytywnych emocji i  radości u dzieci spowodowało, iż każdy opuszczał imprezę odczuwając niedosyt, iż tak szybko się skończyła.

Każde dziecko mogło poczuć się jak „Złoty medalista”.

Imprezę poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Piotr Dąbkowski i Sławosz Pękała a także bardzo duża część samorządu uczniowskiego, która dzielnie czuwała nad bezpieczeństwem i opieką nad najmłodszymi.

Serdecznie gratulujemy najmłodszym sportowcom i zapraszamy wszystkie dzieci już za rok.

Spartakiada organizowana była przez GOSiR przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1.

Profesjonalne zdjęcia : Paweł Kanik

P.D.