Pierwszoklasiści ze Studzienic w naszej bibliotece

W ubiegły wtorek 12 czerwca naszą szkołę odwiedzili uczniowie klasy 1b ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Studzienicach. Po uroczystym powitaniu gości przez Panią Dyrektor rozpoczęła się lekcja biblioteczna. Uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonuje biblioteka, poznali specyfikę pracy nauczyciela- bibliotekarza oraz innych zawodów związanych z książką.

Następnie nasi goście mieli okazję usłyszeć bajkę o Kubusiu Puchatku, którą przeczytała pani M. Major. Za swoje skupienie i uwagę czekała na nich słodka niespodzianka.

Podczas wizyty pierwszoklasiści uczestniczyli w lekcji chemii  z najstarszymi uczniami klasy 3 gimnazjum, którzy pod opieką pani K. Bienioszek przygotowali „kolorowe” doświadczenia. Za aktywny udział otrzymali medale „Super Chemik” i słodycze.

Później uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy ze swoimi rówieśnikami- klasą 1d- pod opieką pani  I. Kowalskiej. Każdy uczeń 1b otrzymał naklejkę- wyróżnienie.

Nasi młodsi koledzy zwiedzili również  sale lekcyjne, bibliotekę klas młodszych, świetlicę, halę sportową, basen i przez chwilę byli na lekcji języka polskiego w klasie siódmej, którą prowadziła pani A. Kołacińska.

Na koniec czekały ich lody włoskie w kawiarence  oraz symboliczny podarunek w postaci zakładek do książek.

Pierwszoklasiści byli pod wrażeniem wielkości naszej szkoły, wyszli z niej uśmiechnięci i zadowoleni. Jesteśmy już umówieni na kolejne spotkanie.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Beacie Smolarek za umożliwienie zorganizowania spotkania oraz Pani Marii Bartas, wychowawczyni klasy 1b SP nr 16 w Studzienicach za przyjęcie zaproszenia i realizację wycieczki.

H. Dyduch