Warsztaty naukowe

Dnia 11 kwietnia br. klasy druga „a” i trzecia „d” udały się na warsztaty naukowe do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach.

Tematem warsztatów była:” Temperatura naszego organizmu i jej znaczenie”.

Uczniowie dowiedzieli się: Co to jest temperatura?, Jak ją mierzyć?, Czy temperatura ciała człowieka jest ważnym wskaźnikiem naszego zdrowia i dlaczego?, Kiedy nasz organizm może ulec wyziębieniu, a kiedy przegrzaniu – czym to grozi?, Jak wygląda mapa termiczna naszego ciała?

Na te wszystkie pytania uzyskaliśmy odpowiedzi od Pana dr Armanda Cholewki, wykładowcy w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wykład połączony był z pokazami, w których wykorzystana została nowoczesna metoda obrazowania termicznego – termowizja. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni tym tematem. Następnie zwiedzaliśmy Bibliotekę Akademicką tego Uniwersytetu. Tutaj również poznaliśmy ciekawe zakamarki biblioteki. Było interesująco i ciekawie.

Szczególne podziękowania składamy Pani mgr Renacie Jankowskiej, wykładowczyni Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która bardzo pomogła nam w organizacji tych warsztatów.

Pięknie dziękujemy.

wych. H.Ślisz