Przedszkolaki z Pszczyny w naszej szkole

23 kwietnia naszą szkołę odwiedziły dzieci z przedszkola im. Misia Puchatka z Pszczyny. W ramach zapoznawania się z różnymi zawodami mieli okazję przyjrzeć się pracy nauczyciela i poznać środowisko szkolne.

Po bardzo ciepłym przywitaniu przez panią wicedyrektor A. Niwińską i rozdaniu medali z logo szkoły dzieci ruszyły w szkolny gąszcz korytarzy – szkoła okazała się ogromnym budynkiem kryjącym wiele ciekawych pomieszczeń. Oprócz sal lekcyjnych przedszkolaki miały okazję zobaczyć: halę sportową, basen, świetlicę, biblioteki, gabinety specjalistyczne.

Podczas wizyty przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez klasę 1d pod opieką pani E. Kowalskiej, mogły usiąść w szkolnej ławce i poczuć się prawdziwymi Uczniami J. Po spotkaniu z pierwszakami udali się na kolejne – tym razem z najstarszymi uczniami SP, ponieważ to oni pod opieką pani K. Bienioszek przygotowali doświadczenia chemiczne – były kolorowe „mieszanki” i wybuchy. Następnie udali się do biblioteki klas starszych, gdzie mogli poznać specyfikę pracy nauczyciela-bibliotekarza i wysłuchali bajki o Kubusiu Puchatku przygotowanej przez panią M. Major.

Na koniec czekał ich słodki poczęstunek oraz symboliczny podarunek w postaci zakładek do książek przygotowanych przez panią H. Dyduch.

Przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem wielkości naszej szkoły, wyszły z niej uśmiechnięte, zadowolone i stwierdziły, że w przyszłości chciałyby się tutaj uczyć. Zatem -Kochane Maluszki – zapraszamy do nas i czekamy na Was, bo nie tak daleko z Pszczyny do Goczałkowic….

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wizyty bardzo dziękuję.

M. Major