Zaprogramuj przyszłość

28 lutego odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu „Zaprogramuj przyszłość”. Uczestniczyły w nich cztery klasy edukacji wczesnoszkolnej: 1b, 2a, 3b, 3d. Uczniowie mimo dnia wolnego od zajęć, niskich temperatur niezachęcających do wyjścia z domu z ochotą stawili się w szkole i byli gotowi do wspólnej zabawy. Trzy godziny minęły pod znakiem uśmiechu, rywalizacji, kreatywności. Dzieciaki czekają już na kolejne zajęcia z kodowania. Programowanie uczy kluczowych umiejętności, niezbędnych we współczesnym świecie, a przede wszystkim logicznego myślenia, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań, wyciągania logicznych wniosków, ale także jakże ważnej współpracy w grupie oraz cierpliwości . Uczucie satysfakcji towarzyszyło zarówno dzieciom, realizującym kolejne aktywności, jak i wychowawcom organizującym zabawy. Prezentujemy kilka zdjęć z naszych zabaw.

Jolanta Szczygieł