Młoda goczałkowiczanka w wielkim świecie!!!

Historia Julii mogłaby zaczynać się tak:

usiadłam we wrześniu w ławce szkolnej, była akurat lekcja języka polskiego. Wszystko wokół mnie było nowe, więc patrzyłam przed siebie.

Dostrzegłam cytat:

„Granice mojego języka są granicami mojego świata”.

Pomyślałam, że warto sprawdzić, gdzie kończy się mój świat…

Czy tak było naprawdę? O to trzeba by zapytać samą Julię Loskę, uczennicę klasy III gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju, która zdobyła tytuł Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

W czasach kryzysu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w czasach, w których język zmienia się, dążąc do nieustannego uproszczenia, na krańcu (językowego) świata może znaleźć się tylko człowiek o wielkiej determinacji. Przygotowania do kolejnych etapów konkursu to próba odczarowania opinii o literaturze i gramatyce naszego języka ojczystego.

Dla Julii Język Polski okazał się wdzięcznym przeciwnikiem – swoim osiągnięciem zapewniła sobie stuprocentowy wynik z Egzaminu Gimnazjalnego z Języka Polskiego.

Sukces Julii daje nadzieję na przyszłość – humanistyka ma się dobrze!!!

Anna Kołacińska