Kolejne spotkanie w klasie 4d

„W zimowej scenerii – zabawy plastyczne usprawniające technikę pisania”.

W poniedziałek, zaraz po feriach odbyły się  na lekcji wychowawczej w klasie 4d zajęcia zatytułowane: „W zimowej scenerii…”. Były to zajęcia przeprowadzone w ramach innowacji pedagogicznej: „Zabawy usprawniające technikę pisania – zajęcia integrujące zespół klasowy”. Głównym celem zajęć było usprawnianie motoryki małej, czyli ręki i dłoni poprzez wykonanie 2 prac plastycznych przy akompaniamencie muzycznym. Graficzne ćwiczenia mają w przyszłości pomóc uczniom podczas tworzenia notatek, poprawić koordynację wzrokowo-ruchową oraz koncentrację uwagi. Przy okazji tworzenia prac dzieci równocześnie uczyły się współpracy, kreatywności i świetnie się bawiły.

Zajęcia były obserwowane przez Panią Dyrektor, która była pod wrażeniem integracji zespołu klasowego oraz wykonanych prac przez dzieci.

Prace wykonane na zajęciach – pingwin oraz wioska igloo – zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu.

Dziękujemy wszystkim uczniom klasy IVd za zaangażowanie w zajęcia. Ostatni etap innowacji pedagogicznej odbędzie się na wiosnę w plenerze.

A. Jeruzel i M. Major