„Cudowny chłopak”

W dniu 24 stycznia 2018 r. klasa 2a gimnazjum pojechała do kina na film pt: „Cudowny chłopak”.

„Cudowny chłopak” – trochę śmiechu, trochę łez.

Filmy opowiadające o akceptacji, przyjaźni i bez warunkowej, rodzicielskiej miłości ukazują się w kinach coraz częściej, lecz trudno jest znaleźć takie, które naprawdę do nas przemówią. „Cudowny chłopak”, czyli historia Auggiego Pullmana, zdecydowanie zalicza się do tych „dobrych” wzruszających filmów.

Auggie nie miał w swoim życiu lekko – przeszedł 27 operacji aby móc słyszeć, widzieć, oddychać i w miarę normalnie wyglądać. Jednak i tak przełamuje swój lęk i idzie do piątej klasy normalniej szkoły. A w niej boryka się z takimi problemami jak: brak akceptacji ze strony rówieśników, nękaniem i wyśmiewaniem się z jego wyglądu. Cała historia przeplata ze sobą rodzinne więzi, przyjaźń „na całe życie”, spełnianie marzeń oraz zwykłe ludzkie problemy.

Naszą uwagę przyciąga jednak nie tylko fabuła ale także muzyka czy elementy popkultury. Cały ten obraz sprawia, że film naprawdę przyjemnie się ogląda a cała historia bardzo wciąga.

Film zdecydowanie na plus. Momentami nie dało się powstrzymać łez tak jak i śmiechu. Cała historia zapada w pamięci na długo oraz skłania do refleksji.

***

„Film był ciekawy i zabawny. Bardzo mi się podobał i warto było pojechać.”, „Film był ciekawy i nakłania do wielu przemyśleń.” – opinie uczniów klasy 2a.

Zosia Pasternak