Wyjazd do Filharmonii Śląskiej

Piątek 19 stycznia 2018 roku na długo pozostanie w pamięci młodszych uczniów naszej szkoły. Tego dnia pod opieką wychowawców i opiekunów, klasy edukacji wczesnoszkolnej wybrały się do Filharmonii Śląskiej w Katowicach na koncert „Przewodnik po orkiestrze”.

Mimo chłodnej aury na zbiórkę wszyscy przybyli w odświętnych strojach i doskonałych nastrojach. Podróż jak zwykle minęła prędko i tuż przed godziną 9.00 staliśmy przed wejściem do Filharmonii Śląskiej. Jeszcze tylko wizyta w szatni i po chwili każdy mógł wygodnie zatopić się w miękkim, czerwonym fotelu sali widowiskowej, niecierpliwie oczekując rozpoczęcia koncertu. Koncert został stworzony z myślą o dzieciach, które dopiero poznają tajemnice muzycznego świata. Najpierw grała cała orkiestra a potem prezentowały się poszczególne grupy instrumentów. Jednemu z utworów towarzyszyła animacja pt. „Czerwony i Królestwo Dźwięku”, opowiadająca o kolejnych grupach instrumentów. Odwiedziliśmy królestwo fletów, perkusji, harf, skrzypiec… . Do muzycznej prezentacji zgrabnie wpleciono komentarze pani prelegent – całość była więc ciekawa i przystępna.

Około godziny 11.00 nasza „muzyczna uczta” w filharmonii dobiegła końca. Nagrodziliśmy artystów gromkimi brawami i po pamiątkowych zdjęciach powróciliśmy do Goczałkowic. Myślę, że wyjazdy do filharmonii są dla nas zawsze dużą atrakcją i okazją do obcowania
z kulturą.

Jolanta Szczygieł