14 LUTEGO DZIEŃ ZAKOCHANYCH

14  LUTEGO

DZIEŃ ZAKOCHANYCH

14 lutego obchodzimy święto wszystkich zakochanych – WALENTYNKI. Symbolem tego święta jest serce, a symbolem zakochanych – amorek: mały pulchny aniołek z łukiem w ręku. Ten, kogo dosięgnie jego strzała, bardzo szybko się zakocha.

Nazwa „walentynki” pochodzi od imienia św. Walentego, którego wspomina się w kościele katolickim właśnie 14 lutego.

W dniu zakochanych obdarowuje się wybrankę lub wybranka swego serca walentynką. Walentynka, to kartka lub krótki list zawierający wyznania miłosne często pisane wierszem.

W naszej szkole organizujemy symbolicznie Walentynki. Uczniowie przygotowują własnoręcznie wykonane walentynki, wrzucają je do skrzynki pocztowej, przygotowanej na tę okazję. W poniedziałek uczniowie przebrani za amorki pod opieką wychowawcy świetlicy przejdą po klasach wręczając wykonane kartki walentynkowe oraz słodki upominek od Samorządu Uczniowskiego.

Wszystkiego dobrego

w Dniu Św. Walentego,