Zbiórka makulatury

Drugi etap konkursu zbiórki makulatury

Pierwszy etap konkursu zbiórki makulatury

Pierwszy etap zbiórki makulatury w roku szkolnym 2017/2018 rozstrzygnięty. Makulaturę zbieraliśmy przez 2 dni, tj. 9-10 października. Udało nam się zebrać prawnie 7,5 tony, co stanowiło trzy duże kontenery.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej, uczniom, rodzicom i nauczycielom, za aktywne włączenie się do akcji. Szczególnie dziękujemy osobom, które podjęły się pracy przy odbiorze i załadunku makulatury.

Zachęcamy do dalszego udziału w akcji, kolejne etapy zostaną ogłoszone już wkrótce.

Renata Gryzełko

W dniu 23 września 2015 roku uczniowie klas IIc i VIa naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Czech. Celem wyjazdu było zwiedzenie Zoo w Ostrawie.

Wycieczka zorganizowana była w ramach nagrody dla najlepszych klas trzeciej edycji zbiórki makulatury (4 etapy w roku szkolnym 2014/2015).

Obecnie rozpoczęliśmy czwartą edycję akcji, do udziału w której zachęcamy uczniów i rodziców.

Po podsumowaniu, w czerwcu 2016 roku, ogłoszeni zostaną zwycięzcy oraz nagrody im przyznane.

Renata Gryzełko

W roku szkolnym 2013/2014 zbiórka makulatury przeprowadzona została w czterech etapach. Łącznie udało się zebrać ponad 11 ton. Środki pozyskane ze zbiórki wykorzystane były na zakup ręczników papierowych i papieru toaletowego do łazienek uczniowskich.

Zbiórka prowadzona była jako konkurs międzyklasowy. Po czterech etapach wyłoniono zwycięzców, którzy zebrali największą ilość surowca wtórnego.

Najwyższe lokaty zajęły klasy:

I miejsce          kl. Vb             2 174,1 kg

II miejsce          kl. VIb            1 015,5 kg

III miejsce          kl. IIIc             1 001,9 kg

Dla zwycięzców przewidziano nagrody.

Klasa VIb, w ramach nagrody, udaje się na pieszą wycieczkę i posiłek do restauracji McDonald’s w Czechowicach-Dziedzicach. Posiłek częściowo sponsorowany jest przez odwiedzaną restaurację.

Natomiast klasy Vb i IIIc zostaną nagrodzone wycieczką, która zaplanowana jest na wrzesień 2014 roku.

Koordynator: Renata Gryzełko