Wykaz lektur

Wykaz

Klasa 1

Bełza W. Kto ty jesteś?
Bahdaj A. Pilot i ja
Broniewski W. Dla dzieci
Brzechwa J. Brzechwa dzieciom
Duszyńska J. Cudaczek Wyśmiewaczek
Grabowski J. Czarna owieczka
Janczarski Cz. Jak Wojtek został strażakiem
Januszewska H. Kopciuszek
Jaworczakowa M. Jacek, Wacek i Pankracek
Konopnicka M. Co słonko widziało
Konopnicka M. Na jagody
Kownacka M. Kukuryku na ręczniku
Kownacka M. Plastusiowy pamiętnik
Papuzińska J. Nasza mama czarodziejka
Szelburg-Zarembina E. Najmilsi
Tuwim J. Wiersze dla dzieci

Klasa 2

Andersen H.Ch. Dziecię elfów (Calineczka)
Centkiewiczowie Zaczarowana zagroda
Grabowski J. Puc, Bursztyn i goście
Guro I. Wakacyjna przygoda
Knutsson G. Przygody Filonka Bezogonka
Kruger M. Karolcia
Lofting H. Doktor Dolittle i jego zwierzęta
Michałkow S. Nie płacz koziołku
Milne A.A. Kubuś Puchatek
Perrault Ch. Bajki
Porazińska J. Szewczyk Dratewka
Tuwim J. Słoń Trąbalski

Klasa 3

Andersen H.Ch. Wybór baśni
Broniewska J. Filip i jego załoga na kółkach
Centkiewicz Cz. Anaruk chłopiec z Grenlandii
Chotomska W. Dzieci Pana Astronoma
Hawthorne N. Mity greckie
Jaworczakowa M. Oto jest Kasia
Kostyrko H. Klechdy domowe
Kownacka M. Kajtkowe przygody
Lindgren A. Dzieci z Bullerbyn
Makuszyński K. Awantura o Basię
Pisarski R. O psie, który jeździł koleją
Ratajczak J. Ziarenka maku
Wortman S. U złotego źródła

Klasa 4

Andersen H.Ch. Wybór baśni
Brzechwa J. Akademia Pana Kleksa
Collodi C. Pinokio
Grimm J. i W. Wybór baśni
Kern L.J. Ferdynand Wspaniały
Korczak J. Król Maciuś Pierwszy
Korczakowska J. Spotkanie nad morzem
Kownacka M. Rogaś z Doliny Roztoki
Kruger M. Ucho, dynia sto dwadzieścia pięć
Prus B. Antek
Przymanowski J. Fortele Jonatana Koota
Sat-Okh Biały mustang
Żukrowski W. Porwanie w Tiutiurlistanie

Klasa 5

Broszkiewicz J. Wielka, większa i największa
Dickens K. Opowieść wigilijna
Domańska A. Historia żółtej ciżemki
Konopnicka M. Nasza szkapa
Krasicki I. Wybór bajek
Molnar F. Chłopcy z Placu Broni
Nowakowski Z. Przylądek Dobrej Nadziei
Oppman A. Legendy warszawskie
Orzeszkowa E. Dobra pani A…B…C…
Parandowski J. Przygody Odyseusza
Prus B. Katarynka
Prus B. Z legend dawnego Egiptu
Rudnicka H. Uczniowie Spartakusa
Sienkiewicz H. W pustyni i w puszczy
Szmaglewska S. Czarne Stopy
Thackeray W.M. Pierścień i róża
Twain M. Przygody Tomka Sawyera
Woroszylski W. Cyryl, gdzie jesteś?

Klasa 6

Burnett F.H. Tajemniczy ogród
Conan-Doyle A. Przygody Sherlocka Holmesa
Dąbrowska M. Marcin Kozera
Defoe D. Przypadki Robinsona Kruzoe
Fiedler A. Dywizjon 303
Jurgielewiczowa I. Ten obcy
Knight E. Lassie wróć!
Kuczyński M. Atlantyda, wyspa ognia
Lem S. Opowieść o pilocie Pirxie
Lewis C.S. Opowieści z Narnii:
Lew, Czarownica i stara szafa
Makuszyński K. Szatan z siódmej klasy
Montgomery L.M. Ania z Zielonego Wzgórza
Niziurski E. Sposób na Alcybiadesa
Tolkien J.R.R. Hobbit

Wykaz lektur

Comments are closed.