Wybory SU 2017/2018

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W tym roku szkolnym wybory do SU odbyły się 22 września przy okazji szkolnego święta pożegnania lata i powitania jesieni.

Do Samorządu Uczniowskiego kandydowało 17 uczniów z klas starszych tj. z klasy 7 szkoły podstawowej i z klas 2. i 3. gimnazjum. Głosować mogli uczniowie od klas 4 szkoły podstawowej. Uprawnionych do głosowania było 432 uczniów. Tego dnia obecnych w szkole było 354 i tyle też głosów zostało wrzuconych do urny wyborczej.

Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: A. Firganek, W. Piszczek, K. Dzida, E. Soloch, K. Wojakiewicz, M. Mucha, M. Wróbel, K. Wojnar zaczęła pracować
od godziny 8.00. Uczniowie głosowali w sali gimnastycznej, która została zaadoptowana na lokal wyborczy – urna, pomieszczenia umożliwiające zachowanie tajności głosowania, widoczne obwieszczenia wyborcze. Przed głosowaniem dodatkowo każda klasa została poinstruowana o zasadach głosowania, właściwej postawie oraz o odpowiedzialności za oddany głos.

Wyborom przyglądali się uczniowie klas 3 szkoły podstawowej, ucząc się właściwych postaw obywatelskich. Oni również przeszli krótką prelekcję na temat zasad wyborów. Maluszki były bardzo zaciekawione i zainteresowane, bo od razu dopytywały, kiedy i one będą mogły wziąć udział w głosowaniu.

Wybory zakończyły się sukcesem, ponieważ na 354 głosy tylko 7 było nieważnych,
a trzeba dodać, że po raz pierwszy udział w głosowaniu brały klasy 4 szkoły podstawowej.

Przewodniczącą Szkoły została Marta Adamczyk, natomiast zastępcą Paulina Gryz.
Dziękujemy wszystkim uczniom za wzorową postawę w trakcie wyborów.

MM