Turniej BRD

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowegomolumen_Swedish_road_sign_4

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego to ogólnopolska impreza o wieloletniej tradycji, której celem jest rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego, kształtowanie bezpieczn ych i Anonymous_Roadsign_Cycle_routekulturalnych nawyków zachowań na drodze, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych oraz popularyzowanie jazdy rowerem. Turniej ma charakter wieloetapowy. Są więc eliminacje szkolne, międzyszkolne i wojewódzkie. Zwycięska drużyna etapu wojewódzkiego bierze udział w finale ogólnopolskim.

ETAP POWIATOWY

Jak co roku nasza szkoła była gospodarzem Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym na etapie powiatowym. Impreza odbyła się 14 kwietnia 2014r. na hali sportowej GOSiR-u Goczałkowice – Zdrój. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Organizatorem była Powiatowa Komenda Policji w Pszczynie.

Powiat pszczyński należy do najbezpieczniejszych rejonów, jesteśmy na drugim miejscu w Polsce poinformował na wstępie starosta pszczyński, który rozpoczął zawody.

Sędzią głównym był podkomendant Marek Źrebiec.

Przybyło 12 drużyn, trzy osobowe z gimnazjów oraz czteroosobowe ze szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego. Uczniowie musieli napisać test wiedzy jednokrotnego wyboru, przejechać bezbłędnie tor przeszkód oraz udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Za każde wykonane zadanie dostawali punkty. Zwycięską drużyną i indywidualnym zwycięzcą w całym turnieju został zespół, którego suma zajętych miejsc przez jego uczestników we wszystkich konkurencjach była najmniejsza.

Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów.

1. Karolina Świerkot
  2. Aleksandra Koczor
  3. Piotr Wrona
  4. Krzysztof Czyż

Tak wygląda klasyfikacja drużyn szkół podstawowych:

1. SP w Miedźnej
  2. SP w Golasowicach
  3. ZSP w Mizerowie
  4. SP nr 13 w Wiśle Małej
  5. SP nr 1 w Goczałkowicach –Zdroju
  6. SP w Kobiórze

a tak, drużyn gimnazjalnych:

1. Gim. w Studzionce
  2. Gim. w Kryrach
  3. Gim. w Miedźnej
  4. Gim. w Pawłowicach
  5. Gim. w Kobiórze
  6. Gim. w Goczałkowicach – Zdroju.

Na końcu zostały rozdane dyplomy, nagrody, oraz puchary dla zwycięzców drużynowych i indywidualnych. Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które zaangażowały się i pomagały w turnieju.

Janusz Młodzik

brd