Spotkania z Nauką

26 września br. uczniowie klas drugich (oddziały gimnazjalne) wzięli po raz kolejny udział w „Spotkaniach z Nauką” na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Zajęcia składały się z trzech modułów tematycznych: „Do tańca” i „od serca” – różne mięśnie – różne ruchy, „Z tlenem źle, lecz bez tlenu jeszcze gorzej” oraz „Zobaczyć myśli, sterować myślą…”. Podczas zajęć połączonych z pokazami uczniowie poszukiwali odpowiedzi na szereg pytań, m.in. czym jest elektromiografia? Czy można powstrzymać skurcze wywołane mięśni? Jak silne są płuca? Czym jest i do czego służy EEG?

Najwięcej satysfakcji przyniosła uczniom możliwość uczestniczenia w niektórych doświadczeniach. Dzięki tym zajęciom edukacyjnym realizowanych metodą „wyjścia z ławki” możliwa była nauka poprzez doświadczanie, bo jak powiedział I. Kant Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia.”