Mikołajkowe Zawody Pływackie

W dniu 30 listopada na Pływalni Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach Zdroju odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie w których wzięło udział 47 dziewcząt i 49 chłopców z klas 3-6. Zawodniczki i zawodnicy z roczników 2007 i 2006 rywalizowali na dystansie 50m w trzech stylach pływackich- klasyczny, dowolny i grzbietowy, a dzieci z roczników 2005 i 2004 dodatkowo pływały stylem motylkowym.

Pierwsze miejsca zdobywali:

Pojda Patryk 3, Górczak Adam 4, Suchodolski Maciej 6d, Herma Kamil 6a

Włodek Marta 3, Matula Patrycja 4c, Marszałek Oliwia 6a,

Kurzyca Szymon 3, Helik Marcel 4, Kedzior Krystian 5, Banot Kamil 6,

Najlepszymi pływakami w Mikołajkowych Zawodach Pływackich zostali: Rakowska Paulina, Szweda Jowita 5a, Kolon Karolina 6b, Hyła Aleksandra 6a, Siuta Sandra 6a, Zambrzuski Filip 5a, Młodzik Tymoteusz 6a, Strządała Jakub 6a wszystkie te osoby wygrywały w swoich dwóch startach

GRATULUJEMY!

Za organizacje zawodów podziękowania dla ratowników GOSiR: Gibasa Ireneusza, Menżyka Dawida oraz Roberta Dziubka, menadżera gosir –Pawła Kanika, Nauczycieli wf Panów : Jarosława Firganka, Janusza Młodzika, Krzysztofa Kuppera

Za sprawne prowadzenie sekretariatu zawodów podziękowania dla Pań: Wasik Barbarze oraz Sławskiej Annie.

Pozostałe zdjęcia pod adresem:

Dnia 6 grudnia 2016r. na naszej pływalni odbyły się Szkolne Mikołajkowe Zawody Pływackie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Celem głównym zawodów było sprawdzenie umiejetności pływackich 1-2 klasistów, zachęcenie do racjonalnego spedzania czasu wolnego i oczywiście dobra mikołajkowa zabawa.

Ogólna liczba zgłoszonych zawodników to: 42 dzieci.

Uczniowie klasy Ia mieli do pokonania dystans 15 metrów dowolnym sposobem, start również był dowolny, można było płynąć z deską. Dzieci starsze ścigały się na basenie 25 metrowym stylem dowolnym lub grzbietowym, start był ze słupka, murka lub wody.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: pan kierownik GOSiR mgr Jan Bukowczan oraz pan dyrektor naszej szkoły mgr Eugeniusz Machoń. Sędzią głównym zawodów był pan Ireneusz Gibas- ratownik, instruktor pływania. Sędziami pomocniczymi byli panowie instruktorzy pływania: Marek Koloch, Tomasz Całka. Nad poprawnością zliczania czasów czuwały panie nauczycielki SP 1: Magdalena Kłakus, Weronika Dziubek. Nagłośnieniem zajął się pan Paweł Kanik, menager pływalni ,,Goczuś”. Zdjęcia podczas zawodów wykonywała pani mgr Halina Ślisz. Dzięki uprzejmości przewodniczącego Szkolnej Rady Rodziców, mali pływacy otrzymali słodki upominek oraz medale dla najwyżej notowanych miejsc.

Najlepsze lokaty zdobyli:

Klasa 1- dziewczynki: Klasa 1- chłopcy:

1. Brzęczek Amelia 1. Czerwiński Oliwier

2. Nowak Zuzanna 2. Kubański Nikodem

3. Wróbel Lena 3. Wojtylak Piotr

Klasy 2- styl dowolny- dziewczynki: chłopcy:

1.Młodzik Hanna IId 1.Machna Michał IIb

2.Helik Lena IIb 2.Duda Stanisław IIb

3.Wiśniewska Jagoda IId 3.Jeżewski Marek IIc

Klasy 2- styl grzbietowy- dziewczynki chłopcy:

1.Helik Lena II b 1.Suchodolski Seweryn IIc

2.Gibas Kinga IIc 2.Czerwiński Arkariusz IIc

3.Mola Michalina IId 3.Jeżewski Marek Iic

Gratulujemy wszystkim dzieciom startującym w zawodach! Wiemy, że daliście z siebie wszystko. Jesteśmy z Was bardzo dumni! Zachęcamy Was do dalszego pływania, bo prócz radości jaką daję pobyt w wodzie jest jeszcze dobra kondycja i zdrowe ciało.

Z pływackim pozdrowieniem- Joanna Furczyk