Między nami Ślązokami

W dniu 14 listopada 2019r odbył się w naszej szkole konkurs gwarowy „Między nami Ślązokami”.

W konkursie uczestniczyły klasy drugie i trzecie. Każdy z uczestników mógł zaprezentować utwór w gwarze śląskiej. W ocenie recytatora uwzględniono: znajomość tekstu, wyrazistość, stosowanie kanonów pięknej recytacji, ekspresję i wrażenia estetyczne.

W przerwie w której jurorzy podliczali wyniki konkursu, dzieci z kółka regionalnego prowadzonego przez p. Katarzynę Sektę i p. Gabrielę Król mogli przedstawić swój program artystyczny przy akompaniamencie akordeonu p. Grzegorza Paszka.

Uczniowie zapoznali się również z elementami stroju śląskiego oraz mogli posłuchać historii związanej z tym strojem.

Na koniec p. dyrektor Beata Smolarek odczytała wyniki konkursu.

W kategorii klas drugich

I miejsce zdobyła  Dominika Młodzik z kl. 2a

II miejsce zdobył  Stanisław Pytel z kl. 2b

III miejsce zdobyła  Lena Czerwińska z kl. 2a

W kategorii klas trzecich

I miejsce zdobyła  Antonina Dzida z kl. 3d

II miejsce zdobył  Florian Bałuch z kl. 3a

III miejsce zdobyła  Anna Worek z kl. 3d.

Wszyscy finaliści wzięli udział w Międzygminnym Konkursie Gwarowym „ Pogodejmy po naszymu”, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju w dniu 21 listopada 2019r. Z radością otrzymaliśmy wiadomość o wyróżnieniu 2 stopnia przez Antoninę Dzidę oraz 1 stopnia przez Floriana Bałucha.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Szczególne podziękowania kierujemy nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Dziękujemy również Radzie Pedagogicznej za sfinansowanie nagród dla wszystkich uczestników konkursu.

Rozbudzajmy i popularyzujmy naszą gwarę śląską.