Laureaci

NAJLEPSI W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Pani Wójt, w ramach promocji Młodych Talentów, wręczyła nagrodę Adamowi Filapkowi – absolwentowi roku, zaś Patrycja Kopeć została nagrodzona za 100% frekwencję przez 3 lata nauki.

Przewodniczący Rady Gminy nagrodził najlepszych sportowców, i tak w kategorii dziewcząt nagrodę otrzymała Katarzyna Caban, a wśród chłopców wyróżniony został Jakub Ogierman.

Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali uczniowie:

Katarzyna Caban za najwyższy wynik z egzaminów gimnazjalnych;

Barbara Mruszczyk za najwyższą średnią wyników w nauce;

Małgorzata ŻmijAntoni Zuber za osobowości godne naśladowania;

Marzena Gawlak jako wszechstronny humanista;

Wiktor Iwan, za radzenie sobie z przeciwnościami losu.

Stypendystami, czyli uczniami którzy osiągnęli średnią w nauce 5,0 i powyżej, zostali następujący uczniowie:

1          Patrycja           Kozik  IA       5,29

2          Lidia  Pająk   IA       5,29

3          Małgorzata      Gorzela           IB        5,0

4          Robert            Frątczak          IIA      5,21

5          Magdalena      Grygierczyk    IIA      5,14

6          Laura   Jurowicz         IIA      5,0

7          Mikołaj           Kisiała IIA      5,21

8          Maksymilian   Kloc    IIA      5,21

9          Katarzyna       Caban  IIIA    5,38

10        Adam Filapek            IIIA    5,06

11        Aleksandra     Jucha   IIIA    5,31

12        Martyna          Nowak            IIIA    5,0

13        Julia     Wagner           IIIA    5,25

14        Natalia            Bryzek            IIIB     5,0

15        Marzena          Gawlak           IIIB     5,5

16        Barbara           Mruszczyk      IIIC     5,61

17        Aleksandra     Pawłowicz      IIIC     5,31

18        Piotr    Wrona IIIC     5,13

19        Małgorzata      Żmij    IIIC     5,31

20        Antoni Zuber  IIIC     5,19

NAJLEPSI W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Najlepszymi absolwentkami roku zostały utytułowane w wielu konkursach i olimpiadach – nagrodzone Nagrodą Wójta Magdalena Jurczyk i Zofia Pitlok.

Najlepszymi sportowcami absolwentami zostali zdobywcy wielu medali w różnych dyscyplinach – nagrodzeni Nagrodą Przewodniczącego Rady Gminy Maja Wojtylak i Szymon Wojtylak.

Nagrodę Dyrektora otrzymała Magdalena Jurczyk , Marta Zemczak została Osobowością Artystyczną.

Klasą Roku została IIa.

21 gimnazjalistów spełniło kryteria i przyznano im  stypendia za wyniki w nauce:

  • Robert Frątczak,
  • Magdalena Grygierczyk,
  • Laura Jurowicz,
  • Mikołaj Kisiała,
  • Katarzyna Caban,
  • Aleksandra Jucha,
  • Julia Wagner,
  • Marzena Gawlak,
  • Barbara Mruszczyk,
  • Aleksandra Pawłowicz,
  • Antoni Zuber,
  • Małgorzata Żmij,
  • Magdalena Jurczyk,
  • Beata Kopala,
  • Zofia Pitlok,
  • Wiktoria Słomka,
  • Maja Wojtylak,
  • Szymon Wojtylak,
  • Izabela Kapica,
  • Julia Kokot,
  • Izabela Rębisz.

NAJLEPSI W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Absolwentami Roku zostali uczniowie klasy III b – Martyna Rożek i Łukasz Puchalik.

Dodatkową nagrodę Pani Wójt za bardzo wysokie osiągnięcia sportowe na szczeblu międzynarodowym otrzymała uczennica klasy IIIa – Weronika Pławecka.

Osobowością Roku i tym samym nagrodę Dyrektora Gimnazjum otrzymał uczeń klasy IIIb – Wiktor Kużdżał.

Przyznane zostały dodatkowe wyróżnienia:

  • za popularyzowanie wiedzy matematycznej i 100% wynik na egzaminie gimnazjalnym z matematyki dla Mateusza Kościelnego,
  • popularyzowanie wiedzy informatycznej dla Wojciecha Siudego,
  • największy postęp edukacyjny dla Marka Blachy.

Statuetki Sportowca Roku otrzymali – Natalia Soloch i  Antoni Czernek.

Stypendystami za najlepsze wyniki w nauce zostali:

  • Katarzyna Caban Ia
  • Aleksandra Jucha Ia
  • Julia Wagner Ia
  • Marzena Gawlak Ib
  • Barbara Mruszczyk Ic
  • Antoni Zuber Ic
  • Małgorzata Żmij Ic
  • Magdalena Jurczyk IIa
  • Maja Wojtylak IIa
  • Szymon Wojtylak IIa
  • Bartosz Biegun IIIb
  • Marek Blacha IIIb
  • Michał Jankowski IIIb
  • Mateusz Kościelny IIIb
  • Wiktor Kużdżał IIIb
  • Łukasz Puchalik IIIb
  • Martyna Rożek IIIb
  • Wojciech Siudy IIIb

Najwyższe wyniki z egzaminu gimnazjalnego uzyskali:

  • Bartosz Biegun 93,8%
  • Wiktor Kużdżał 88,5%
  • Wojciech Siudy 87,5%
  • Łukasz Puchalik 85,8%
  • Anna Famulok 85,6%
  • Adam Kantor 84,5%
  • Krystian Niwiński 84%
  • Antoni Czernek 83%
  • Zuzanna Maćkowska 82,5%
  • Bartosz Tota 82,2%
  • Martyna Rożek 81,5%
  • Jakub Chrostek 81,2%

NAJLEPSI W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

Absolwentem Roku została uczennica klasy III d – Marta Świerczek.

W ramach promocji młodych talentów nagrody Wójta Gminy otrzymali także:

  • laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii – Paweł Jucha z klasy IIIc
  • finalistka Konkursu Przedmiotowego z Matematyki – Katarzyna Pitlok z klasy IIIc.

Nagrodę za 100% frekwencję przez 3 lata nauki w gimnazjum otrzymał uczeń klasy IIIa Dominik Larysz.

Nagrodę Dyrektora Gimnazjum otrzymał Piotr Kanik z klasy IIId.

Nagrody dla najlepszych sportowców – w kategorii gimnazjalistek zwyciężyła uczennica klasy IIId – Karolina Pustelnik, a wśród chłopców najlepszym sportowcem okazał się Filip Brudek także z IIId.

Świadectwa z wyróżnieniem oraz stypendia naukowe otrzymali:

 

Magdalena

 

Jurczyk

 

1a

 

5,29

 

Maja

 

Wojtylak

 

1a

 

5,21

 

Izabela

 

Rębisz

 

1b

 

5,0

 

Łukasz

 

Puchalik

 

2b

 

5,0

 

Martyna

 

Rożek

 

2b

 

5,0

 

Kamila

 

Frankowska

 

3c

 

5,06

 

Paweł

 

Jucha

 

3c

 

5,25

 

Katarzyna

 

Pitlok

 

3c

 

5,18

 

Paulina

 

Janik

 

3d

 

5,06

 

Sabina

 

Kozik

 

3d

 

5,0

 

Ewa

 

Lazarek

 

3d

 

5,0

 

Magdalena

 

Migacz

 

3d

 

5,07

 

Agnieszka

 

Szema

 

3d

 

5,25

 

Marta

 

Świerczek

 

3d

 

5,38

 

Sukcesy w konkursach ogólnopolskich uzyskali:

  1. e-Gimnazjalista Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Informatyczne II miejsce – Wojciech Siudy

2.X Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym: „Z poprawną polszczyzną na co dzień” wyróżnienie – Martyna Rożek

3.W ogólnopolskich konkursach matematycznych

MULTITEST

Klasa I

  1. Wojtylak Majadyplom wyróżnienie
  2. Frankowska Katarzyna – dyplom wyróżnienie
  3. Kapias Marcin – dyplom wyróżnienie
  4. Jurczyk Magdalena – dyplom wyróżnienie
  5. Urdzoń Damian – dyplom wyróżnienie

Klasa II

  1. Kościelny Mateusz – dyplom wyróżnienia

Klasa III

  1. Pitlok Katarzyna – dyplom laureata

KANGUR

Klasa I

  1. Englisz Rafał – wyróżnienie
  2. Urdzoń Damian – wyróżnienie
  3. Wojtylak Maja – wyróżnienie

ALBUS

Klasa I

  1. Englisz Rafał – dyplom laureata
  2. Wojtylak Maja – dyplom laureata
  3. Urdzoń Damian – dyplom laureata
  4. Jurczyk Magdalena – dyplom laureata
  5. Pitlok Zofia – dyplom laureata
  6. Dołhańczuk Aleksander – dyplom laureata
  7. Rajda Nicola – dyplom wyróżnienia
  8. Wojtylak Szymon – dyplom wyróżnienia
  9. Kapias Marcin – dyplom wyróżnienia

Klasa II

 

  1. Kantor Adam – dyplom laureata
  2. Wróbel Patrycja – dyplom laureata
  3. Kościelny Mateusz – dyplom laureata
  4. Siudy Wojciech – dyplom wyróżnienia
  5. Rożek Martyna – dyplom wyróżnienia

Klasa III

  1. Pitlok Katarzyna
  2. Bryndza Aleksandra
  3. Trzoński Marcin

Gimnazjaliści i gimnazjalistki reprezentowali naszą szkołę w różnorakich dyscyplinach, zajmując czołowe miejsca…

  • 1 miejsce w Powiatowych Zawodach Piłki Nożnej dziewcząt
  • 2 miejsce w Rejonowych Zawodach Piłki Nożnej dziewcząt     
  • 1 miejsce w Powiatowych Zawodach Pływackich chłopców
  • 2 miejsce w Powiatowych Zawodach Pływackich dziewcząt
  • 2 miejsce w Rejonowych Zawodach Pływackich chłopców
  • 4 miejsce w Rejonowych Zawodach Pływackich dziewcząt
  • 3 miejsce w Powiatowych Zawodach Koszykówki chłopców
  • 3 miejsce w drużynowych Powiatowych Zawodach w Badmintonie (chłopcy, dziewczyny)
  • 3 miejsce w Powiatowych Zawodach Koszykówki dziewcząt
  • 2 miejsce w Powiatowych Zawodach Piłki Nożnej chłopców

NAJLEPSI W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

Absolwentem Roku został uczeń klasy III c – Arkadiusz Placha.

W ramach promocji młodych talentów nagrody Wójta Gminy otrzymali także:

  • laureat Konkursu Przedmiotowego z Biologii – Tomasz Lazarek
  • finalistka Konkursu Przedmiotowego z Matematyki – Natalia Stalmach.

Paul Wadas, Katarzyna Larys i Arkadiusz Placha otrzymali ponadto nagrody za 100% frekwencję przez 3 lata nauki w gimnazjum.

Nagrodę Dyrektora Gimnazjum otrzymała Maria Trybura z klasy IIIb.

Nagrody dla najlepszych sportowców – w kategorii gimnazjalistek zwyciężyła uczennica klasy IIIa – Sonia Szuściel, a wśród chłopców najlepszym sportowcem okazał się Wojciech Dragon także z IIIa.

NAJLEPSI W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

W ramach promocji młodych talentów nagrodę Wójta Gminy Goczałkowice-Zdrój  i tytuł Absolwenta Roku 2011/2012 uzyskał uczeń klasy 3d Maciej Mencer a nagrodę dla utalentowanej młodzieży uczeniowie: Jolanta Pudełko (klasa 3b), Tomasz Lazarek (klasa 2b) i Arkadiusz Placha (klasa 2c).

Nagrodę Dyrektora za Osobowość Gimnazjalisty wśród absolwentów uzyskał uczeń klasy 3b Tomasz Janson.

Oficjalne wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Olipus. Uczestniczyło w niej 39 uczniów naszego gimnazjum: – kl I 16 uczestników Maciej Mencler, dyplom laureata i nagroda książkowa ( m. 5/1095 ), Dawid Kopala dyplom laureata ( m. 7 ), 14 dyplomów uczestnika ( m. od 14 do 47 ) – kl II 13 uczestników Maria Jochem, 3/1102 Maciej Muszynski 5/1102 dyplom laureata i nagroda ksiażkowa, Szymon Sojka 7/1102 dyplom laureata , 10 dyplomów uczestnika ( m od 15 do 44 /1102 startujących)- kl. III 10 uczestników Mateusz Nowok grawerowany dyplom laureata m. I /973, 4 dyplomy laureata (m 6-9 ), 5 dyplomów uczestnika ( m. 11-33 na 973 startujących )  W ramach promocji młodych talentów Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój ufundował także nagrody dla utalentowanych matematyków:Mateusza Nowoka ucznia klasy III b Adama Stasickiego ucznia klasy IIIb Macieja Muszyńskiego ucznia klasy IIdfinalistów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki w roku szkolnym 2009/2010.  Ponadto wyżej wymienieni uczniowie po raz kolejny uzyskali bardzo wysokie średnie ocen za wyniki w nauce i wielokrotnie reprezentowali Gimnazjum w różnych konkursach matematycznych od Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Albus, uzyskując tytuły laureatów lub finalistów oraz w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur, uzyskując wyróżnienia, po konkursy organizowane przez licea bielskie i pszczyńske, plasując się zawsze w pierwszej trójce. Tytuł Absolwenta Roku w kolejnych latach otrzymali:

Rok szkolny Absolwent roku
2015/2016 Magdalena Jurczyk, Zofia Pitlok
2014/2015 Martyna Rożek, Łukasz Puchalik
2013/2014 Marta Świerczek
2012/2013 Arkadiusz Placha
2011/2012 Maciej Mencner
2010/2011 Maciej Muszyński
2009/2010 Kaya Wieczorek
2008/2009 Agata Drewniak
2007/2008 Karolina Skipioł
2006/2007 Małgorzata Nowok, Wojciech Mola, Tomasz Smolarczyk,
2005/2006 Wojciech Rak, Martyna Hochuł
2004/2005 Paweł Kopeć
2003/2004 Michalina Bienioszek, Katarzyna Hochuł
2002/2003 Piotr Lis
2001/2002 Anna Blaszczok

 

Wszyscy wymienieni zostali wyróżnieni nagrodą Wójta Gminy w ramach promocji młodych talentów.

Comments are closed.