Laureaci konkursów 2016/2017

Lista laureatów konkursów szkolnych i pozaszkolnych

Drugi semestr roku szkolnego 2016/2017

  1. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” zorganizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu działające pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu.

Igor Nowak kl. II c – wyróżnienie

Szymon Kurzyca kl. III d – wyróżnienie

Łukasz Gogol kl. III c – wyróżnienie

Maciej Kwapiński kl. IV b – wyróżnienie

Laura Furczyk kl. IV c – wyróżnienie

Miriam Raczek kl. V a – wyróżnienie

Albert Mastrowski kl. VI b – wyróżnienie

  1. Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Sprachdoktor” zorganizowany przez firmę edukacyjną „Łowcy talentów – Jersz” z siedzibą w Obornikach Śląskich.

Natalia Seel kl. IV c – dyplom laureata

Maciej Kwapiński kl. IV b – dyplom laureata

Marcel Helik kl. IV c – dyplom laureata

Adam Jaskuła kl. IV b – dyplom laureata

Alicja Kozik kl. VI d – dyplom laureata

Laura Furczyk kl. IV c – dyplom za bardzo dobry wynik

Rafał Michalik kl. IV a – dyplom za bardzo dobry wynik

Hanna Masny kl. IV c – dyplom za bardzo dobry wynik

Martyna Hojka kl. VI b – dyplom za bardzo dobry wynik

  1. Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Olimpus – język angielski” zorganizowana przez firmę „Olimpus” z siedzibą w Warszawie.

Miriam Raczek kl. V a – dyplom laureata

  1. Ogólnopolski Konkurs Leksykalny „Memory Master” zorganizowany przez firmę Blumont
    z siedzibą w Turku.

Albert Mastrowski kl. VI b – najlepszy wynik w szkole

  1. Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik” dla szkół podstawowych zorganizowany przez Fundację Akademii Młodych Odkrywców pod patronatem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego z siedzibą w Krakowie.

Justyna Dzida kl. VI c – najlepszy wynik w szkole

  1. Ogólnopolski Konkurs „Biblia i Przypowieści Biblijne” zorganizowany przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI z siedzibą w Warszawie.

Antoni Soloch kl. II b – wyróżnienie

Albert Mastrowski kl. VI b – wyróżnienie

  1. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moja przygoda w muzeum” zorganizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Muzeum Okręgowe
    w Toruniu. Eliminacje wstępne: Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

Nagroda:

Seweryn Suchodolski kl. II c

Wyróżnienia:

Sebastian Antonik kl. III b, Szymon Białas kl. III b, Mikołaj Bigos kl. IV c, Emilia Głąb kl. III b, Karol Stalmach kl. III b

  1. Międzygminny Konkurs Recytatorski „Jesteśmy jedną rodziną” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju.

Justyna Dzida kl. VI c – wyróżnienie II stopnia

Patrycja Kurtok kl. VI d – wyróżnienie III stopnia

  1. Międzyszkolny konkurs „Master of English 2017” zorganizowany przez Katolickie Gimnazjum
    w Czechowicach – Dziedzicach.

Miriam Raczek kl. V a – 1 miejsce

  1. Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Żywienie oraz zakupy i usługi” zorganizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łące.

Miriam Raczek kl. V a – 1 miejsce

  1. Dekanalny konkurs plastyczny „Czas na rodzinę” zorganizowany przez Parafię Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Parafię Wszystkich Świętych w Pszczynie.

Etap szkolny – wyróżnienia:

Natalia Dzienisz kl. II b, Hanna Hlubek kl. II c, Pola Swoboda kl. II c, Sandra Siuta kl. VI a

Etap rejonowy – wyróżnienia:

Hanna Hlubek kl. II c, Sandra Siuta kl. VI a

  1. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny – „Pisanka wielkanocna 2017” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju.

Nagroda:

Mateusz Żemła kl. IV

Wyróżnienie:

Seweryn Suchodolski kl. II c

  1. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Portret mojej mamy” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju.

Tymon Kloc kl. III b – nagroda

Mateusz Gajewski kl. III b – wyróżnienie

Emilia Głąb kl. III b – wyróżnienie

Maja Siedlaczek kl. III b – wyróżnienie

Maria Blokesz kl. III b – wyróżnienie

Julia Bolek kl. III b – wyróżnienie

  1. Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym na stadionie ISKRA
    w Pszczynie zorganizowany przez Śląski Szkolny Związek Sportowy.

Dziewczęta SP – 1 Goczałkowice – Zdrój – 4 miejsce

Chłopcy SP – 1 Goczałkowice – Zdrój – 3 miejsce

  1. Powiatowy Turniej w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt zorganizowany przez Śląski Szkolny Związek Sportowy z siedzibą w Katowicach oraz SP – 1 w Goczałkowicach – Zdroju.

Dziewczęta SP – 1 Goczałkowice – Zdrój – 3 miejsce

  1. Powiatowy Turniej w Badmintonie zorganizowany przez Śląski Szkolny Związek Sportowy z siedzibą w Katowicach.

Dziewczęta SP – 1 Goczałkowice – Zdrój – 5 miejsce

Chłopcy SP – 1 Goczałkowice – Zdrój – 4 miejsce

  1. Drużynowe Zawody Pływackie Szkół Podstawowych zorganizowane przez Zespół Szkół Rolniczych w Pszczynie oraz Szkolny Związek Sportowy.

ETAP REJONOWY:

Drużynowo dziewczęta:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju – 3 miejsce

Drużynowo chłopcy:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju – 4 miejsce

  1. Szkolny konkurs historyczny „25 rocznica zakończenia zimnej wojny” zorganizowany przez Stanisława Golę i Agnieszkę Jeruzel.

Albert Mastrowski kl. VI b – 1 miejsce

  1. Szkolny konkurs recytatorski „Wiosna” zorganizowany przez Iwonę Jóźwik i Renatę Lejawkę.

Kinga Gibas kl. II c – 1 miejsce

Paulina Paszek kl. III c – 2 miejsce

Pola Swoboda kl. II c – 3 miejsce

Wyróżnienia:

Michał Setlak l. II a, Milena Maciejczyk kl. II b, Hanna Młodzik kl. II d, Zuzanna Mateja kl. III a, Axel Augustynek kl. III a, Weronika Siąkała kl. III d, Marta Włodek kl. III d

  1. Szkolne Dyktando Dla Najmłodszych zorganizowane przez Elżbietę Beczałę.

Klasy drugie:

Tymoteusz Głuch kl. II b – 1 miejsce

Arkadiusz Moń kl. II c – 2 miejsce

Hanna Młodzik kl. II d – 3 miejsce

Klasy trzecie:

Roksana Cołyt kl. III a – 1 miejsce

Wojciech Kędzior kl. III c – 2 miejsce

Anna Mrowiec kl. III d – 3 miejsce

  1. Szkolny Konkurs Języka Angielskiego „Master of English 2017” zorganizowany przez zespół przedmiotowy języków obcych.

Klasy czwarte:

Laura Furczyk kl. IV c – 1 miejsce

Patryk Droździk kl. IV b – 2 miejsce

Rafał Michalik kl. IV a – 3 miejsce

Adam Jaskuła kl. IV b – 3 miejsce

Klasy piąte:

Marta Predecka kl. V b – 1 miejsce

Jakub Ryłko kl. V b – 2 miejsce

Agata Zipser kl. V b – 3 miejsce

Klasy szóste:

Albert Mastrowski kl. VI b – 1 miejsce

Oliwia Jarząbek kl. VI c – 2 miejsce

Kajetan Działko kl. VI d – 3 miejsce

  1. Całoroczny szkolny konkurs „Zostań czytelnikiem miesiąca/semestru/roku szkolnego” zorganizowany przez Ilonę Szewczyk.

Klasy I – III

Lena Gibas kl. II d – czytelnik roku szkolnego 2016/2017

Klasy IV – VI

Maciej Kwapiński kl. IV b – czytelnik roku szkolnego 2016/2017

  1. Szkolny konkurs „Szukam – znajduję” – wyszukiwanie informacji w słownikach, encyklopediach
    i książkach popularnonaukowych zorganizowany przez Ilonę Szwedę.

Klasy czwarte:

Natalia Maroszek kl. IV c – 1 miejsce

Hanna Masny kl. IV c – 2 miejsce

Zuzanna Wilczek kl. IV c – 3 miejsce

Klasy piąte i szóste:

Sylwia Masny i Sandra Siuta kl. VI a – 1 miejsce

Oliwia Marszałek kl. VI a – 2 miejsce

  1. Szkolny konkurs matematyczny dla klas II „Potyczki matematyczne” zorganizowany przez Iwonę Jóźwik i Izabelę Kowalską.

Igor Nowak i Seweryn Suchodolski kl. II c – zwycięzcy

  1. Szkolny konkurs plastyczny „Kocham zdrowie” zorganizowany przez Izabelę Lemańską
    i Magdalenę Kłakus.

Wyróżnienia:

Franciszek Blokesz kl. I a, Aneta Kubica kl. II b, Amelia Żemła kl. II c, Kornelia Płoskonka kl. II c, Arkadiusz Moń kl. II c, Adam Sojka kl. III b, Michał Góra kl. III b, Maria Blokesz kl. III b, Tymon Kloc kl. III b, Emilia Głąb kl. III b

  1. Szkolny konkurs plastyczny „Zimowe sporty i zabawy” zorganizowany przez nauczycieli świetlicy.

Wyróżnienia I stopnia:

Jankowski Szymon kl. I a, Martyna Jasiek kl. II a, Lena Helik kl. II b, Zuzanna Waliczek – Radziszewska kl. II c, Maciej Grzyb kl. III a, Maria Blokesz kl. III b, Patrycja Matula kl. IV c

Wyróżnienia II stopnia:

Franciszek Blokesz kl. I a, Wiktoria Janecka kl. II b, Kinga Gibas kl. II c, Martyna Smołka kl. III b

Wyróżnienia III stopnia:

Piotr Wojtalewicz kl. I a, Jakub Rudziński kl. II b, Olga Krzekotowska kl. II c, Szymon Białas kl. III b, Mateusz Gajewski kl. III b, Maja Skipioł kl. III b

  1. Szkolny Konkurs „Mam talent” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pod kierownictwem Piotra Jarosza.

Paula Rakowska – Sissuh kl. III b – 1 miejsce

Franciszek Blokesz kl. I a – 2 miejsce

  1. Zbiórka makulatury.

Klasa II d – 1 miejsce

Klasa III c – 2 miejsce

Klasa V b – 3 miejsce


Lista laureatów konkursów szkolnych i pozaszkolnych

Pierwszy semestr roku szkolnego 2016/2017

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju

  1. Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Deutschfreund” zorganizowany przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów – JERSZ. Koordynator szkolny: Joanna Pabin

Alicja Kozik kl. VI d – dyplom laureata – 1 miejsce w kraju

Marta Predecka kl. V b – dyplom laureata – 2 miejsce w kraju

Justyna Dzida kl. VI c – dyplom za bardzo dobry wynik

Martyna Przemyk kl. V a – dyplom za bardzo dobry wynik

Martyna Hojka kl. VI b – dyplom za bardzo dobry wynik

Natalia Ingram kl. VI b – dyplom za bardzo dobry wynik

Maciej Suchodolski kl. VI – dyplom za bardzo dobry wynik

  1. II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny i Literacki „Zrozumieć Niepełnosprawność” zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych przy Uzdrowisku Sp. z o. o.
    w Goczałkowicach – Zdroju

Część plastyczna:

Paula Rakowska – Sissuh kl. III b – 3 miejsce

Maria Blokesz kl. III b – wyróżnienie

Natalia Niemczyk kl. III b – wyróżnienie

  1. Konkurs Wiedzy Biblijnej” – etap szkolny zorganizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Archidiecezjalnej w Katowicach i metodyka nauczania religii dekanatu pszczyńskiego. Koordynator szkolny: Renata Gryzełko

Albert Mastrowski kl. VI b – 1 miejsce

Zuzanna Stalmach kl. VI d – 2 miejsce

Maria Dzida kl. VI d – 3 miejsce

Awans do etapu rejonowego:

Albert Mastrowski kl. VI b

  1. Międzygminny Konkurs Gwarowy „Pogodejmy po naszymu” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju i POPP w Pszczynie.

Mateusz Kotas kl. III c – wyróżnienie II stopnia

Zuzanna Waliczek – Radziszewska kl. II c – wyróżnienie III stopnia

  1. VI Powiatowy Konkurs Gramatyczny z Języka Angielskiego „Babel 2016” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Czarkowie we współpracy z wydawnictwem Oxford University Press

Miriam Raczek kl. V a – 2 miejsce

  1. II Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jesienne stworki, zwierzaki i cudaki
    z pszczyńskich lasów”
    zorganizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny
    w Studzienicach

Martyna Smołka kl. III b – 3 miejsce

Wyróżnienia:

Szymon Jankowski kl. I a, Pola Swoboda kl. II c, Hanna Młodzik kl. II d, Szymon Kurzyca kl. III d, Paula Rakowska – Sissuh kl. III b, Karol Stalmach kl. III b

  1. III Powiatowy Konkurs Plastyczny „Święci – uśmiechnięci” pod hasłem: „Święta Faustyna” zorganizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Studzienicach

Patrycja Matula kl. IV c – 2 miejsce

Emilia Paszek kl. VI c – 3 miejsce

Maciej Król kl. IV a – 3 miejsce

  1. Gminne Dyktando o tytuł Bezbłędnej Rodziny zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju. Koordynator szkolny: Magdalena Orlicka

Rodzina Jankowskich – 1 miejsce

Rodzina Wirkusów – 2 miejsce

Rodzina Rudzińskich – 3 miejsce

  1. XIV Przegląd Piosenki Ekologicznej i Turystycznej „Z Przyrodą na Ty” zorganizowany przez POPP w Pszczynie. Koordynator szkolny: Gabriela Wrzoł

Paulina Miedziok kl. V a – 2 miejsce

Karina Cebula V b – 3 miejsce

zespół: Anna Kozik i Natalia Czarnuch kl. VI d – 2 miejsce

  1. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie, regionie – 2016” zorganizowany przez GOK w Goczałkowicach – Zdroju

Nagroda:

Maja Siedlaczek kl. III b, Emilia Głąb kl. III b

Wyróżnienia:

Seweryn Suchodolski kl. II c, Sebastian Antonik kl. III b, Tymon Kloc kl. III b, Adam Sojka kl. III b, Krzysztof Cebula kl. III b, Maria Blokesz kl. III b, Martyna Smołka kl. III b, Maja Skipioł kl. III b

  1. Konkurs plastyczny „Moja rodzina” zorganizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Goczałkowicach-Zdroju w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy
    w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy na lata 2016-2020

Klasy I – III

Lena Helik kl. II b – 1 miejsce

Maja Skipioł kl. III b – 2 miejsce

Mateusz Gajewski kl. III b – 3 miejsce

Klasy IV – VI

Karina Cebula kl. V b – 1 miejsce

Emilia Sojka kl. VI b – 2 miejsce

Natalia Puczka kl. VI a – 3 miejsce

Tymoteusz Młodzik kl. VI a – 3 miejsce

  1. Szkolny Konkurs Gwarowy zorganizowany przez Katarzynę Sektę i Gabrielę Król

Klasa I

Franciszek Blokesz kl. I a – 1 miejsce

Klasa II

Zuzanna Waliczek – Radziszewska kl. II c – 1 miejsce

Kornelia Płoskonka kl. II c – 2 miejsce

Hanna Młodzik kl. II d – 3 miejsce

Klasa III

Mateusz Kotas kl. III c – 1 miejsce

Maja Skipioł kl. III b – 2 miejsce

Amelia Kędzior kl. III a – 3 miejsce

  1. Szkolny konkurs historyczny „35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w PRL” zorganizowany przez Stanisława Golę oraz Agnieszkę Jeruzel

Rafał Cebula kl. VI a – 1 miejsce

Hubert Zemła kl. V a – 2 miejsce

Maksymilian Maćkowski kl. IV a – wyróżnienie

  1. Szkolny konkurs czytelniczy „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” zorganizowany przez Ilonę Szwedę

Kamil Hojecki kl. VI a – 1 miejsce

Kajetan Uziałko kl. VI d – 2 miejsce

Aleksandra Jakubiec kl. VI a – 3 miejsce

  1. Szkolny konkurs plastyczny „Kubuś Puchatek i Przyjaciele” zorganizowany przez Elżbietę Beczałę oraz Magdalenę Kłakus

Nagrody:

Aneta Kubica kl. II b, Jakub Rudziński kl. II b, Maja Siedlaczek kl. III b, Mateusz Gajewski kl. III b, Rita Bałuch kl. III c

Wyróżnienia:

Amelia Brzęczek kl. I a, Szymon Jankowski kl. I a, Patryk Urdzoń kl. II a, Martyna Jasiek kl. II a, Lena Helik kl. II b, Pola Swoboda kl. II c, Kinga Gibas kl. II c, Hanna Hlubek kl. II c, Kornelia Płoskonka kl. II c, Roksana Cołyt kl. III a, Emilia Głąb kl. III b, Krzysztof Cebula kl. III b, Martyna Smołka kl. III b, Maria Blokesz kl. III b, Adam Sojka kl. III b, Julia Bolek kl. III b, Paula Rakowska – Sissuh kl. III b, Maja Skipioł kl. III b, Maksymilian Seredyński kl. III c, Miłosz Mruszczyk kl. III c, Mateusz Żemła kl. III d

  1. Szkolny konkurs plastyczny „Bajkowe zwierzątko” zorganizowany przez Ilonę Szwedę

Nagrody:

Piotr Wojtylak kl. I a, Aneta Kubica kl. II b, Hanna Hlubek kl. II c, Milena Stokowy kl. II c, Emilia Głąb kl. III b, Michał Góra kl. III b, Olaf Wojewoda kl. III b

  1. Szkolny konkurs biblioteczny „Zostań czytelnikiem miesiąca/semestru/roku szkolnego” zorganizowany przez Ilonę Szwedę

Klasy I – III

Lena Gibas kl. II d – czytelnik 1 semestru

Klasy IV – VI

Kajetan Uziałko kl. VI d – czytelnik 1 semestru

  1. XVII Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” zorganizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Koordynator szkolny: Jarosław Firganek

Reprezentacja chłopców w kategorii U-12 – 3 miejsce

Reprezentacja dziewcząt w kategorii U-12 – 1 miejsce i awans do etapu wojewódzkiego

  1. Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w Łące. Koordynator szkolny: Barbara Wąsik

Chłopcy – 5 miejsce

Dziewczyny – 5 miejsce

  1. XVIII Bieg Św. Huberta” zorganizowany przez GOSiR w Goczałkowicach – Zdroju, Gminę Goczałkowice – Zdrój oraz Koło Łowieckie „Żubr” z Pszczyny

Klasy czwarte:

Oliwia Nikoszewicz kl. IV b – 1 miejsce

Natalia Nikiel kl. IV b – 2 miejsce

Oliwia Machalica kl. IV b – 3 miejsce

Wojciech Świerkot kl. IV b – 1 miejsce

Maciej Kwapiński kl. IV b – 2 miejsce

Marcel Helik kl. IV a – 3 miejsce

Klasy piąte:

Miriam Raczek kl. V a – 1 miejsce

Jowita Szweda kl. V a – 2 miejsce

Karolina Kopeć kl. V b – 3 miejsce

Zembrzuski Filip kl. V a – 1 miejsce

Jakub Grygierczyk kl. V b – 2 miejsce

Adam Górczak kl. V b – 3 miejsce

Klasy szóste:

Weronika Bolek kl. VI c – 1 miejsce

Aleksandra Goleń kl. VI c – 2 miejsce

Julia Bryzek kl. VI c – 3 miejsce

Michał Ploch kl. VI a – 1 miejsce

Jakub Strządała kl. VI a – 2 miejsce

Michał Żmij kl. VI d – 3 miejsce

  1. Szkolny Turniej Mini Piłki Nożnej klas II i III zorganizowany przez Janusza Młodzika

Klasa III d – 1 miejsce

Klasa II d – 2 miejsce

Klasa II c – 3 miejsce

  1. Mikołajkowe Zawody Pływackie dla uczniów klas I – II zorganizowane przez Joannę Furczyk

Klasa 1

Styl dowolny

Amelia Brzęczek kl. I a – 1 miejsce

Zuzanna Nowak kl. I a – 2 miejsce

Lena Wróbel kl. I a – 3 miejsce

Oliwier Czerwiński kl. I a – 1 miejsce

Nikodem Kubański kl. I a – 2 miejsce

Piotr Wojtylak kl. I a – 3 miejsce

Klasa 2

Styl dowolny

Hanna Młodzik kl. II d – 1 miejsce

Lena Helik kl. II b – 2 miejsce

Jagoda Wiśniewska kl. II d – 3 miejsce

Michał Machna kl. II b – 1 miejsce

Stanisław Duda kl. II b – 2 miejsce

Marek Jeżewski kl. II c – 3 miejsce

Styl grzbietowy

Lena Helik kl. II b – 1 miejsce

Kinga Gibas kl. II c – 2 miejsce

Michalina Mola kl. II d – 3 miejsce

Seweryn Suchodolski kl. II c – 1 miejsce

Arkadiusz Czerwiński kl. II c – 2 miejsce

Marek Jeżewski kl. II c – 3 miejsce

  1. Mikołajkowe Zawody Pływackie dla uczniów klas III – VI zorganizowane przez Krzysztofa Kuppera

Styl klasyczny

1 miejsca – Ignacy Załucki kl. III a, Łukasz Gamza kl. IV c, Maciej Suchodolsi kl. VI d, Jakub Strządała kl. VI a

2 miejsca – Nikodem Porwit kl. IV b, Jakub Grygierczyk kl. V b, Oliwier Grygier kl. VI d, Adrian Woźnica kl. VI a

3 miejsca – Szymon Kurzyca kl. III d, Marcel Helik kl. IV a, Krystian Kedzior kl. V b, Kamil Banot kl. VI c

1 miejsca – Marta Maroszek kl. III a, Natalia Maroszek kl. IV c, Sandra Siuta kl. VI a, Aleksandra Hyła kl. VI a

2 miejsca – Marta Maroszek kl. III a, Hanna Masny kl. IV c, Oliwia Jarząbek kl. VI c

3 miejsca – Marta Włodek kl. III d, Patrycja Matula kl. IV c, Oliwia Marszałek kl. VI a,

Styl grzbietowy

1 miejsca – Jakub Skipioł kl. III b, Filip Zambrzuski kl. V a, Tymoteusz Młodzik kl. VI a, Rafał Cebula kl. VI a

2 miejsca – Radosław Bolek kl. III a, Patryk Grygierczyk kl. IV a, Adam Ingram kl. VI b, Jakub Kiecok kl. VI a

3 miejsca – Patryk Pojda kl. III c, Adam Górczak kl. V b, Maciej Suchodolski kl. VI d, Kamil Herma kl. VI a

1 miejsca – Paula Rakowska – Sissuh kl. III b, Jowita Szweda kl. V a, Sandra Siuta kl. VI a, Martyna Hojka kl. VI b

2 miejsca – Aleksandra Kużdżał kl. IV, Milena Ogierman kl. IV c, Patrycja Wróbel kl. VI a, Klaudia Zorembska kl. VI c

3 miejsca – Wiktoria Kanik kl. III a, Patrycja Matula kl. IV c, Natalia Ingram kl. VI b, Martyna Długosz kl. VI b

Styl dowolny

1 miejsca – Nikodem Porwit kl. IV b, Filip Zembrzuski kl. V a, Tymoteusz Młodzik kl. VI a, Jakub Strządała kl. VI a

2 miejsca – Jakub Skipioł kl. III b, Jakub Grygierczyk kl. VI b, Oliwier Grygier kl. VI d, Ryszard Górczak kl. VI c

3 miejsca – Patryk Droździk kl. IV b, Patryk Grygierczyk kl. IV a, Adam Ingram kl. VI b, Rafał Cebula kl. VI a

1 miejsca – Paula Rakowska – Sissuh kl. III b, Jowita Szweda kl. V a, Karolina Kolon kl. VI b, Aleksandra Hyła VI b

2 miejsca – Marta Maroszek kl. III a , Milena Ogierman kl. IV c, Oliwia Jarząbek kl. VI c, Klaudia Zorembska kl. VI c,

3 miejsca – Magdalena Korczyk kl. III d, Natalia Maroszek kl. IV a, Natalia Ingram kl. VI c, Weronika Bolek kl. VI c

Styl motylkowy

1 miejsca – Marcel Kubski kl. V a, Adrian Woźnica kl. VI a

2 miejsce – Maksymilian Brzęczek kl. VI b

1 miejsce – Karolina Kolon kl. VI b

2 miejsce – Anna Kozik kl. VI c


Sztafetowe Biegi Przełajowe w Łące

W dniu 25 października 2016 reprezentacje dziewcząt i chłopców brały udział w Powiatowych i Rejonowych Sztafetowych Biegach Przełajowych w Łące organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. 

Dziewczyny w składzie: Goleń Aleksandra 6c, Bryzek Julia 6c, Bolek Weronika 6c, Dzida Justyna 6c, Raczek Miriam 5a, Szweda Jowita 5a- zajęły w klasyfikacji szkół z powiatu pszczyńskiego 4 miejsce, natomiast w klasyfikacji rejonu cieszyńsko-pszczyńskiego 7 pozycję.

Chłopcy w składzie: Ploch Michał 6a, Żmij Michał 6d, Grygier Oliwier 6d, Zembrzuski Filip 5a, Grygierczyk Jakub 5b, Strządała Jakub 6a, Kędzior Miłosz 6d, Górczak Adam 5b- zajęli w klasyfikacji szkół z powiatu pszczyńskiego 4 miejsce, natomiast w klasyfikacji rejonu cieszyńsko-pszczyńskiego 5 pozycję

Gratulujemy .


W sobotę 19 listopada 2016r. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie odbył się XIV Przegląd Piosenki Ekologicznej i Turystycznej „Z Przyrodą na Ty” zorganizowany przez placówkę POPP. Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Gabrieli Wrzoł zaprezentowali piosenki związane z tematyką konkursu. W kategorii soliści II miejsce zdobyła Paulina Miedziok z klasy Va a III miejsce Karina Cebula z klasy Vb. W kategorii zespoły II miejsce zdobyły: Anna Kozik i Natalia Czarnuch z klasy VI d.

Serdecznie gratulujemy.

imgp4495


W dniu 20 października 2016 roku, na pierwszej godzinie lekcyjnej, w naszej szkole uczniowie pisali test Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Test oparty był na Ewangelii wg św. Mateusza i zawierał 25 zadań. Ogółem, za cały test można było zdobyć 53 punkty.

Do konkursu przystąpiło 30 uczniów.

Najlepsi okazali się:

I miejsce Albert Mastrowski 42pkt.

II miejsce Zuzanna Stalmach 20pkt.

III miejsce Maria Dzida 19pkt.

Pozostali uczniowie zajęli dalsze miejsca.

Wszyscy uczniowie zostaną poinformowani o liczbie zdobytych punktów na lekcjach katechezy.

Do etapu rejonowego przechodzi Albert Mastrowski, który uzyskał wymaganą liczbę punktów przekraczając 50% łącznej punktacji możliwej do zdobycia w konkursie.

Renata Gryzełko

Comments are closed.