Laureaci konkursów 2013/2014

Laureaci konkursów szkolnych i pozaszkolnych

w roku szkolnym 2013/2014

  1. Ogólnopolski konkurs z języka niemieckiego Multitest 2013 zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej z siedzibą w Warszawie.

Wojciech Czyż kl. V d – dyplom laureata

Małgorzata Żmij kl. VI b – dyplom laureata

Jakub Pysz kl. VI b – dyplom laureata

  1. Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Sprachdoktor” zorganizowany przez firmę edukacyjną „Łowcy talentów – Jersz” z siedzibą w Obornikach Śląskich.

Wojciech Czyż kl. V d – dyplom laureata

Grzegorz Machoń kl. IV a – dyplom uznania za zdobycie bardzo dobrego wyniku

Julia Loska kl. V c – dyplom uznania za zdobycie dobrego wyniku

  1. Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Fox” zorganizowany przez Regionalne Stowarzyszenie Oświatowe „Kaganek” w Bielsku – Białej pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Artur Kużdżał kl. IV a – najlepszy wynik w szkole

Sara Wyrobek kl. V c – najlepszy wynik w szkole

  1. Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Olimpus – język angielski” zorganizowana przez firmę „Olimpus” z siedzibą w Warszawie.

Wojciech Czyż kl. V d – dyplom laureata

  1. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2014” zorganizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu działające pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu M. Kopernika
    w Toruniu.

Albert Mastrowski kl. III b – nagroda za dobry wynik

Julia Loska kl. V c – nagroda za dobry wynik

Adam Filapek kl. VI – nagroda za dobry wynik

Katarzyna Caban kl. VI – nagroda za dobry wynik

Patryk Wróbel kl. VI – nagroda za dobry wynik

  1. Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Klio 2013” „Polskie symbole narodowe” zorganizowany przez Centrum Edukacji Historycznej „Klio” z siedzibą w Wałbrzychu.

Katarzyna Caban kl. VI c – najlepszy wynik w szkole

Barbara Mruszczyk kl. VI b – najlepszy wynik w szkole

  1. Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna zorganizowana przez firmę „Olimpus”
    z siedzibą w Warszawie.

Maja Jachymczyk kl. V a – grawerowany dyplom laureata (1 miejsce)

Wojciech Czyż kl. V d – dyplom laureata

  1. X Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień” pod patronatem KNP przy PAN zorganizowany przez Centrum Edukacji Humanistycznej „Logos”

Jakub Skabrat kl. VI a – 1 miejsce w szkole

Maja Jachymczyk kl. VI a – 2 miejsce w szkole

  1. Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik” dla szkół podstawowych zorganizowany przez Fundację Akademii Młodych Odkrywców pod patronatem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego
    z siedzibą w Krakowie.

Barbara Mruszczyk kl. VI b – wyróżnienie

  1. Ogólnopolski Konkurs „Biblia i Przypowieści Biblijne” zorganizowany przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI z siedzibą w Warszawie.

Albert Mastrowski kl. III b – najlepszy wynik w szkole w klasach I – III

Marzena Gawlak kl. VI a – najlepszy wynik w szkole w klasach IV – VI

  1. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moja przygoda w muzeum” zorganizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Muzeum Okręgowe w Toruniu. Eliminacje wstępne: Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

Nagrody:

Martyna Hojka kl. III b, Natalia Ingram kl. III b, Albert Mastrowski kl. III b, Szymon Matuszczyk kl. III b, Wiktoria Paw kl. III b, Zuzanna Świerczek kl. III b

Wyróżnienia:

Dawid Nikiel kl. II a, Mateusz Ledwoń kl. III b, Weronika Puczka kl. V a

  1. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego z Elementami Historii dla szkół podstawowych zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Julia Loska kl. V c – 1 miejsce w szkole

Marzena Gawlak kl. VI a – 2 miejsce w szkole

Maja Jachymczyk kl. VI a – 3 miejsce w szkole

  1. Konkurs Wiedzy Biblijnej” – etap szkolny zorganizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Archidiecezjalnej w Katowicach i metodyka nauczania religii dekanatu pszczyńskiego.

Kacper Wojakiewicz kl. V c – 1 miejsce

Anna Jankowska kl. V c – 2 miejsce

Lidia Pająk kl. IV c – 3 miejsce

  1. Międzygminny Konkurs Recytatorski „Jesteśmy jedną rodziną” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju.

Marzena Gawlak kl. VI a – wyróżnienie I stopnia

Barbara Mruszczyk kl. VI b – wyróżnienie III stopnia

  1. Międzygminny Konkurs Gwarowy „Pogodejmy po naszymu” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju i POPP w Pszczynie.

Sonia Mendrok kl. II b – wyróżnienie I stopnia

  1. Międzyszkolny Konkurs Języka Polskiego o tytuł „Mistrza Polszczyzny” zorganizowany przez Katolickie Gimnazjum w Czechowicach – Dziedzicach pod patronatem Burmistrza Czechowic – Dziedzic.

Barbara Mruszczyk kl. VI b – 1 miejsce

  1. Konkurs Plastyczny „Jedz ryby bo to zdrowe i na maksa odlotowe” zorganizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj” z siedzibą w Skoczowie oraz GOK Goczałkowice – Zdrój. Etap gminny

Nagrody

Małgorzata Głuch kl. II a, Noemi Białas kl. III b, Mateusz Ledwoń kl. III b, Alicja Prasek kl. IV b

Wyróżnienia

Martyna Przemyk kl. II a, Zuzanna Świerczek kl. III b, Nicola Bończak kl. III b, Wiktoria Matula kl. III b, Patrycja Kolarczyk kl. V d, Aleksandra Brauntsh kl. V d, Weronika Szatara kl. V b, Martyna Bojdoł V d

  1. XIV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Nie ma nudy bez komputera – zdrowo spędzam czas” zorganizowany przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie

Martyna Przemyk kl. II a – nagroda

Gabriel Czwartek kl. II a – nagroda

Nadia Kochanecka kl. II a – nagroda

Paulina Miedziok kl. II a – wyróżnienie

  1. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Święta Bożego Narodzenia w moim domu, gminie, regionie – 2013” zorganizowany przez GOK w Goczałkowicach – Zdroju

Nagroda:

Zuzanna Świerczek kl. III b

Wyróżnienia:

Martyna Przemyk kl. II a, Nadia Kochanecka kl. II a, Oliwia Słomska kl. II a, Emilia Sojka kl. III b,

  1. Powiatowy Konkurs Plastyczny „Ozdoba wielkanocna” zorganizowany przez Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejsko – Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie oraz Redakcję „Głosu Pszczyńskiego”

Gabriel Czwartek kl. II a – nagroda Głosu Pszczyńskiego

  1. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny – „Pisanka wielkanocna 2014” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju

Paulina Miedziok kl. II a – nagroda

  1. Międzyszkolny konkurs plastyczno – literacki Niezapominajka 2014 „Święci wśród nas – Papież Jan Paweł II” zorganizowany przez POPP w Pszczynie, GOK
    w Goczałkowicach – Zdroju oraz Gospodarstwo Szkółkarskie Kopias w Goczałkowicach – Zdroju

Nagrody:

Zuzanna Świerczek kl. III b, Bożena Pudełko kl. III b

Wyróżnienia:

Natalia Ingram kl. III b, Nikola Bończak kl. III b, Albert Mastrowski kl. III b, Daniel Staszek kl. III b, Franciszek Pękała kl. III b, Mateusz Ledwoń kl. III b, Martyna Długosz kl. III b

  1. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Portret mojej mamy” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach – Zdroju

Nagrody:

Maksymilian Brzęczek kl. III b, Martyna Hojka kl. III b, Albert Mastrowski kl. III b

Wyróżnienia:

Anna Pastuszka kl. I c, Natalia Maroszek kl. I c, Agata Maćkowska kl. II a, Szymon Matuszczyk kl. III b, Wiktoria Paw kl. III b, Daniel Staszek kl. III b

  1. Szkolny Konkurs Gwarowy

Klasa I

Milena Ogierman kl. I c – 1 miejsce

Zofia Kotas kl. I b – 2 miejsce

Wojciech Świerkot kl. I a – 3 miejsce

Klasa II

Sonia Mendrok kl. II b – 1 miejsce

Karolina Kopeć kl. II b – 2 miejsce

Marianna Muszyńska kl. II a – 3 miejsce

Klasa III

Albert Mastrowski kl. III b – 1 miejsce

Martyna Długosz kl. III b – 2 miejsce

Maciej Gilman kl. III d – 3 miejsce

  1. Szkolny Konkurs Recytatorski „W hołdzie Janowi Pawłowi II”

Klasy czwarte:

Zofia Pasternak kl. IV a – 1 miejsce

Sandra Stefaniak kl. IV b – 2 miejsce

Małgorzata Gorzela kl. IV b – 3 miejsce

Klasy piąte:

Kacper Wojakiewicz kl. V c – 1 miejsce

Małgorzata Pęcak kl. V d – 2 miejsce

Kacper Wyrobek kl. V d – 3 miejsce

Klasy szóste:

Barbara Mruszczyk kl. VI b – 1 miejsce

Małgorzata Żmij kl. VI b – 2 miejsce

Aleksandra Koczor kl. VI c – 3 miejsce

Nagrody specjalne:

Katarzyna Blacha – za wiersz własnego autorstwa

Michał Hanzlik kl. V b – za najlepszą interpretację

  1. Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III

Klasy pierwsze:

Emilia Wirkus kl. I b – 1 miejsce

Igor Kubica kl. I c – 2 miejsce

Natalia Maroszek kl. I c – 3 miejsce

Klasy drugie:

Sonia Mendrok kl. II b – 1 miejsce

Karolina Kopeć kl. II b – 2 miejsce

Martyna Przemyk kl. II a – 3 miejsce

Klasy trzecie:

Justyna Dzida kl. III c – 1 miejsce

Tymoteusz Młodzik kl. III a – 2 miejsce

Patrycja Kurtok kl. III d – 3 miejsce

  1. Szkolny Konkurs Recytatorski „Jesteśmy jedną rodziną”

Marzena Gawlak kl. VI a – 1 miejsce

Barbara Mruszczyk kl. VI b – 2 miejsce

Kacper Wojakiewicz kl. V c – 3 miejsce

  1. Szkolny Konkurs o tytuł „Mistrza ortografii”

Klasy IV

Anna Jankowska kl. IV b – 1 miejsce

Lidia Pająk kl. IV c – 2 miejsce

Klasy V

Julia Żemła kl. V d – 1 miejsce

Klasy VI

Patryk Wróbel kl. VI b – 1 miejsce

Małgorzata Żmij kl. VI b – 2 miejsce

Anastazja Omyła kl. VI a – 3 miejsce

  1. Szkolny Konkurs o tytuł „Mistrza polszczyzny”

Kinga Szema kl. VI b – 1 miejsce

Barbara Mruszczyk kl. VI b – 2 miejsce

  1. Szkolny Konkurs Historyczny „Potyczki z Klio i Aresem”

Michał Hanzlik kl. V b – 1 miejsce

Katarzyna Caban kl. VI c – 2 miejsce

Barbara Mruszczyk kl. VI b – 3 miejsce

Tomasz Maśka kl. VI b – 3 miejsce

Wojciech Czyż kl. V d – 3 miejsce

  1. Szkolny Konkurs „Mistrzostwa w tabliczce mnożenia i dzielenia” dla klas III i IV

Mateusz Ledwoń kl. III b – Mistrz

Albert Mastrowski kl. III b – Wicemistrz

Patrycja Kozik kl. IV b – Mistrz

Jakub Michalski kl. IV c – Wicemistrz

  1. Szkolne Dyktando Dla Najmłodszych

Klasy pierwsze:

Natalia Maroszek kl. I c – 1 miejsce

Emilia Wirkus kl. I b – 2 miejsce

Łukasz Gamża kl. I c – 3 miejsce

Klasy drugie:

Marta Predecka kl. II b – 1 miejsce

Małgorzata Głuch kl. II a – 2 miejsce

Martyna Przemyk kl. II a – 3 miejsce

Klasy trzecie:

Albert Mastrowski kl. III b – 1 miejsce

Natalia Puczka kl. III a – 2 miejsce

Zuzanna Stalmach kl. III d – 3 miejsce

  1. Szkolny Konkurs Języka Angielskiego „Master of English 2014”

Klasy czwarte:

Patrycja Kozik kl. IV b – 1 miejsce

Alicja Prasek kl. IV b – 2 miejsce

Anna Jankowska kl. IV b – 3 miejsce

Klasy piąte:

Wojciech Czyż kl. V d – 1 miejsce

Julia Loska kl. V c – 2 miejsce

Szymon Grzechnik kl. V c – 3 miejsce

Klasy szóste:

Antoni Zuber kl. VI b – 1 miejsce

Katarzyna Caban kl. VI c – 2 miejsce

Mirosława Pietrzyk kl. VI a – 3 miejsce

  1. Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „Stars 2014

Wojciech Czyż kl. V d – 1 miejsce

Krzysztof Krawczyk kl. V d – 2 miejsce

Lidia Pająk kl. IV c – 3 miejsce

  1. Szkolny Konkurs Plastyczny „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele”

Nagrody:

Adam Jaskółka kl. I b, Laura Furczyk kl. I c, Justyna Dzida kl. III c, Wiktoria Matula kl. III b, Wiktoria Paw kl. III b, Zuzanna Świerczek kl. III b, Natalia Ingram kl. III b, Martyna Hojka kl. III b, Martyna Długosz kl. III b

Wyróżnienia:

Zuzanna Mączewski kl. I b, Natalia Nowak kl. I c, Agata Siudak kl. I b, Igor Kubica kl. I c, Małgorzata Głuch kl. II a, Bartłomiej Kidziński kl. II a, Oliwia Głogowska kl. II b, Aleksandra Goleń kl. III c, Emilia Sojka kl. III b, Emilia Paszek kl. III c, Robert Kalarus kl. III b, Rafał Cebula kl. III a, Maksymilian Brzęczek kl. III b

  1. Szkolny Konkurs Plastyczny „Portret Pani Wiosny”

Klasy I – III

Martyna Przemyk kl. II a – 1 miejsce

Natalia Maroszek kl. I c – 2 miejsce

Zuzanna Stalmach kl. III d – 3 miejsce

Klasy IV – VI

Alicja Prasek kl. IV b – 1 miejsce

Oliwia Ryłko kl. IV c – 2 miejsce

Sandra Stefaniak kl. IV b – 3 miejsce

Martyna Długosz kl. III b, Martyna Hojka kl. III b, Wiktoria Matula kl. III b – wyróżnienia I stopnia

Zuzanna Świerczek kl. III b, Daria Dzida kl. III d, Natalia Nikiel kl. I b – wyróżnienia II stopnia

Julia Żemła kl. I b, Maria Predecka kl. II b, Jakub Ryłko kl. II b – wyróżnienia III stopnia

  1. IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w piłce nożnej zorganizowany przez Szkolny Związek Sportowy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki – etap gminny

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju – 2 miejsce

  1. Powiatowy Turniej Mini Piłki Koszykowej Dziewcząt zorganizowany przez Śląski Szkolny Związek Sportowy z siedzibą w Katowicach oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pawłowicach.

SP – 1 Goczałkowice – Zdrój – 3 miejsce

  1. Powiatowy Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt zorganizowany przez Śląski Szkolny Związek Sportowy z siedzibą w Katowicach oraz SP Wola.

SP – 1 Goczałkowice – Zdrój – 3 miejsce

  1. Powiatowy Turniej Mini Piłki Nożnej Chłopców zorganizowany przez Śląski Szkolny Związek Sportowy z siedzibą w Katowicach oraz SP Kobiór.

SP – 1 Goczałkowice – Zdrój – 1 miejsce

  1. Rejonowy Turniej Mini Piłki Nożnej Chłopców zorganizowany przez Śląski Szkolny Związek Sportowy z siedzibą w Katowicach oraz GOSiR w Goczałkowicach – Zdroju.

SP – 1 Goczałkowice – Zdrój – 1 miejsce

  1. Powiatowy Turniej Mini Piłki Ręcznej Dziewcząt zorganizowany przez Śląski Szkolny Związek Sportowy z siedzibą w Katowicach oraz GOSiR w Goczałkowicach – Zdroju.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju – 2 miejsce

  1. Biegi przełajowe zorganizowane przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łące.

Chłopcy – 2 miejsce

Dziewczęta – 3 miejsce

  1. Czwartki Lekkoatletyczne” zorganizowane przez Stowarzyszenie „Sport Dzieci
    i Młodzieży” oraz MORiS w Pszczynie.

Emilia Soloch kl. V d – 2 miejsce – bieg na 300 m

Magdalena Serafin kl. V a – 3 miejsce – bieg na 60 m

Finał Miejski

Emilia Soloch kl. V d – bieg na 300 m – 1 miejsce

  1. Drużynowe Zawody Pływackie Szkół Podstawowych zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju we współpracy z GOSiR
    w Goczałkowicach – Zdroju i Śląskim Szkolnym Związkiem Sportowym

ETAP POWIATOWY:

Drużynowo dziewczęta:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju – 1 miejsce

Drużynowo chłopcy:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju – 1 miejsce

1 miejsca:

Karolina Kolon kl. III a – dowolny 50 m

Sandra Siuta kl. III a – grzbiet 50 m

Aleksandra Hyła kl. III a – klasyczny 50 m

Natalia Szendzielorz kl. V a – dowolny 50 m

Agnieszka Pęcak kl. V a – delfin 50 m

Zuzanna Famulok kl. IV b – klasyczny 50 m

Marta Dzida kl. VI b – grzbiet 50 m

Jakub Strządała kl. III a – dowolny 50 m

Jakub Kiecok kl. III a – grzbiet 50 m

Borys Pyclik kl. III a – klasyczny 50 m

Jakub Ogierman kl. VI a – dowolny 50 m

Jakub Szendzielorz kl. VI b – grzbiet 50 m

Wojciech Michalski kl. VI a – klasyczny 50 m

Sztafeta dziewczyn 4x 50 m zmienny

Sztafeta dziewczyn 4x 50 m dowolny

2 miejsca:

Katarzyna Caban kl. VI b – klasyczny 50 m

Marzena Gawlak kl. VI a – dowolny 50 m

3 miejsca:

Aleksandra Brauntsch kl. V d – grzbiet 50 m

Chlebek Emilia kl. V a – grzbiet 50 m

Marta Adamczyk kl. V a – klasyczny 50 m

Sztafeta chłopców 4x50m dowolny

ETAP REJONOWY:

Drużynowo dziewczęta:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju – 2 miejsce

Drużynowo chłopcy:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach – Zdroju – 3 miejsce

1 miejsca:

Sandra Siuta kl. III a – grzbiet 50 m

Agnieszka Pęcak kl. V a – delfin 50 m

Zuzanna Famulok kl. IV b – klasyczny 50 m

Jakub Strządała kl. III a – dowolny 50 m

Borys Pyclik kl. III a – klasyczny 50 m

Jakub Ogierman kl. VI a – dowolny 50 m

Jakub Szendzielorz kl. VI b – grzbiet 50 m

Sztafeta dziewczyn 4x 50 m dowolny

2 miejsca:

Kacper Englisz kl. IV c – grzbiet 50 m

Wojciech Michalski kl. VI a – klasyczny 50 m

Jakub Skabrat kl. VI a – delfin 50 m

Aleksandra Hyła kl. III a – klasyczny 50 m

Natalia Szendzielorz kl. V a – delfin 50 m

Sztafeta chłopców 4x50m dowolny

3 miejsca:

Wojciech Czyż kl. V d – klasyczny 50 m

Karolina Kolon kl. III a – dowolny 50 m

Małgorzata Pęcak kl. V d – grzbiet 50 m

Sztafeta dziewczyn 4x 50 m zmienny

  1. Zbiórka makulatury.

Klasa V b – 1 miejsce

Klasa VI b – 2 miejsce

Klasa III c – 3 miejsce

Comments are closed.