Jasełka w Szkole Podstawowej

Zanim cała społeczność szkolna rozeszła się do swoich domów  na przerwę świąteczną, zanim zasiądą do tej najpiękniejszej, owianej magią i tajemnicą narodzin Pana wieczerzy – miała okazję podzielić się opłatkiem w szkole i wysłuchać jasełek przygotowanych przez najmłodszych uczniów.

Przedstawienie pod opieką siostry Viktorii oraz wychowawców przygotowały klasy Ib oraz IIIa. Jasełka poprzedził prolog, w którym anioł zaprosił małą dziewczynkę, by porzuciła elektroniczny świat na rzecz tego prawdziwego, stworzonego przez Boga. Potem zobaczyliśmy jasełka, w tym roku w humorystycznym wydaniu. Całości uroku dodawały występy właśnie tych najmłodszych, którzy bardzo wdzięcznie wcielili się w postacie z Betlejem. Uroczystość odbywała się w iście świątecznej dekoracji.

Po występie głos zabrała pani dyrektor B. Smolarek. Podziękowała za zaangażowanie swoim najmłodszym podopiecznym oraz złożyła całej społeczności świąteczne życzenia.

Po wspólnym spotkaniu jasełkowym uczniowie udali się z wychowawcami do swoich sal, by tam cieszyć się nadchodzącym Bożym Narodzeniem, zaśpiewać kolędę, podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia, bo kto wie, „czy za rogiem nie stają Anioł z Bogiem.

I warto mieć marzenia.

Doczekać ich spełnienia