Jasełka 2017

Dnia 13 stycznia 2017 roku w naszej szkole zostały wystawione Jasełka. Fabuła dwuaktowej sztuki była oparta na walce sił dobra z siłami zła. Ostatecznie siły dobra symbolizowane przez Aniołów pokonały ciemną stronę mocy. Wątki humorystyczne przedstawienia jak również wspaniała gra aktorska uczniów dostarczyła oglądającym wiele radości budząc uśmiech na twarzy. Aktorzy uczestniczyli również w XIII Powiatowym Konkursie Jasełkowym w Suszcu. Dziękuję dzieciom za wspaniałą grę aktorską a także rodzicom za przygotowanie pięknych strojów. W szczególny sposób dziękuję P. Magdalenie Kłakus za współpracę w przygotowaniu dzieci do przedstawienia a także za przygotowanie pięknej dekoracji.

s. Viktoria Adamiec

Jasełka 2016

Dnia 14 stycznia 2016 roku w naszej szkole zostały wystawione jasełka. W tym roku inscenizacja bożonarodzeniowa została oparta na tekstach autorstwa Wandy Chotomskiej. Wspaniała gra aktorska uczniów naszej szkoły dostarczyła nam wiele radości budząc niezapomniane przeżycia.  Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli także w XIII Powiatowym Konkursie Jasełkowym zdobywając wyróżnienie.
Dziękuję dzieciom za wspaniałą grę aktorską oraz rodzicom za przygotowanie pięknych strojów.

Viktoria Adamiec

„Spotkał ktoś Jezusa?”

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach Zdroju jest przygotowanie jasełek, które w tym roku zostały wystawione 14 stycznia 2014 roku w sali gimnastycznej. Następnie mali aktorzy wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Jasełek w Suszcu, gdzie zdobyli wyróżnienie. Temat tegorocznych jasełek brzmiał: „Spotkał ktoś Jezusa?”. W tym poszukiwaniu pomagał nam brat Tadeusz Ruciński, którego książka była inspiracją do napisania scenariusza uroczystości. Dziękuję tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie występu, a szczególnie rodzicom za uszycie wspaniałych strojów dla naszych aktorów, wychowawcom klas III i wszystkim życzliwym nauczycielom. Szczególne podziękowania składam s. Helenie Młodzik za wykonanie dekoracji oraz Panu Jerzemu Maśka za udostępnienie słomy, która pozwalała poczuć się jak w prawdziwej stajence.

s. Viktoria Adamiec