Dzień Misia

Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,

żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.

1271715083Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,

żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.

Miś ma łapy bardzo miękkie, po to misiem jest,

żeby trzymać go za rękę, kiedy tylko chcesz.

Miś ma wszystko, czego trzeba, żeby misiem być,

by do łóżka go zabierać, żeby o nim śnić.

Dzień Misia 2016

29 listopada 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole niezwykłe święto – Dzień Pluszowego Misia. Tym razem głównymi bohaterami uroczystości zostali przyjaciele ze Stumilowego Lasu, zatem korytarze wypełniły kolorowe pluszaki w kształcie Puchatka, Kłapouchego, Prosiaczka, Królika, Tygryska, a także inne ulubione przytulanki dzieci.

Uczniowie klas II b i III b wraz z wychowawcami przygotowali program artystyczny dla kolegów z młodszych klas. Był czas na piosenki, scenki teatralne i zagadki, natomiast zwieńczeniem uroczystości było rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pt. „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele” kierowanego do uczniów klas I-III. Wśród zebranych prac dominowały rysunki i obrazki malowane farbami, ale znalazły się również formy przestrzenne wykonane techniką origami oraz lepione z masy solnej. Kierując się takimi kryteriami jak staranność wykonania, wkład własny dziecka i pomysłowość komisja nagrodziła 5 i wyróżniła aż 21 autorów.

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się do wspólnego świętowania. Raz jeszcze gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

M. K.

Dzień Misia 2015

26. listopada 2015 roku, jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy.

Program artystyczny na tę okazję przygotowali uczniowie klas 1b i 2b. Przedstawili oni kilka ciekawostek dotyczących historii pluszowego misia oraz zaprezentowali rymowanki i piosenki o głównym bohaterze uroczystości.

Zabawa została uwieńczona rozdaniem nagród laureatom konkursu plastycznego, który w bieżącym roku nosił tytuł: „Ja i mój miś”. Do organizatorów wpłynęło wiele pięknych prac. Wśród nich znalazły się rysunki, wydzieranki, plakaty, figurki, a nawet ręcznie szyte przytulanki. Pomysłowość i precyzja wykonania prac jest godna najwyższego podziwu. Komisja w składzie: p. Elżbieta Beczała, p. Weronika Dziubek i Magdalena Kłakus, kierując się takimi kryteriami jak zgodność pracy z tematem, staranność wykonania, oryginalność i wkład własny dziecka w wykonanie dzieła, wręczyła 8 nagród i 18 wyróżnień.

Jeszcze raz gratulujemy laureatom!

Serdecznie dziękujemy uczniom za zainteresowanie oraz rodzicom za wsparcie dzieci podczas wykonywania prac konkursowych. Zapraszamy do ponownego udziału za rok!

M. K.

Rok szkolny 2014/2015

28. listopada po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku tematem przewodnim był Mój Przyjaciel – Miś.

Główną ideą było przypomnienie najważniejszych wartości, jakimi są przyjaciel, miłość, ciepło, dzieciństwo. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś – przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany, któremu powierzamy swoje sekrety, który chroni nas od zła i niebezpieczeństwa.

Wszyscy uczniowie mile nas zaskoczyli. Nie było chyba w szkole tego dnia osoby, która nie przyszłaby bez swojego Przyjaciela Misia. Maskotki były różne, od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych.

„Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny Miś” – tą rymowanką przywitały nas dzieci z klasy Ib, które na tę okazję przygotowały program artystyczny. W pięknych strojach, na tle kolorowej dekoracji mogliśmy zobaczyć, jak mali aktorzy z zaangażowaniem wcielają się w swoje role. Przedstawienie o „Chorym Misiu”, piosenka oraz mruczanka – kołysanka przeniosły nas na chwilę do bajkowej krainy.

Wspaniałą zabawą dla wszystkich okazało się również rysowanie misia z zamkniętymi oczami.

Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs plastyczny Mój Przyjaciel Miś. Spośród bardzo wielu prac nagrodzono te, które wyróżniały się pod względem estetyki, pomysłowości, samodzielności.

Cały dzień upłynął w sympatycznej, ciepłej atmosferze, w poczuciu, że..

świat bez przyjaciół byłby bardzo smutny i ubogi.

AK

Rok szkolny 2013/2014

Miś to jedna z  najmilszych zabawek świata, a 25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji również w naszej szkole obchodziliśmy Święto Misia. Każdy uczeń klas młodszych mógł w tym dniu przynieść do szkoły swojego ulubionego misia. Misie towarzyszyły dzieciom w czasie lekcji i przerw oraz podczas wspólnej zabawy na sali gimnastycznej.

Tegoroczne spotkanie poświęcone było najpopularniejszemu misiowi – czyli Kubusiowi Puchatkowi. Na wstępie uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali sympatycznego niedźwiadka ze Stumilowego Lasu oraz jego przyjaciół, a później wszystkie zwierzęta wraz z Krzysiem na czele, w rytm muzyki, wyruszyły odkryć Biegun Północny. Najważniejszym wydarzeniem Święta Misia były urodziny Kubusia Puchatka. Łakomy miś nabroił w tym dniu troszeczkę, wkładając garnek miodu na swoją głowę. Na szczęście w porę zjawili się jego przyjaciele i pomogli zdjąć garnek. Później były już tylko wspaniałe życzenia, radosne „Sto lat” i inne piosenki na cześć uroczego Puchatka oraz wesołe zabawy z Kubusiem.

Na koniec podsumowany został konkurs plastyczny ogłoszony z okazji Szkolnego Dnia Misia, zatytułowany „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele”. Spośród wielu przepięknych prac złożonych na ten konkurs wybrano te wykonane samodzielnie przez uczniów, estetyczne i najbardziej pomysłowe, przyznając 10 nagród i 14 wyróżnień.

Święto Misia to, co roku, bardzo radosny dzień w naszej szkole.

Elżbieta Beczała