Doradca zawodowy

Witaj na stronie Szkolnego Doradcy Zawodowego!

Witamy na naszej stronie wszystkich młodych, kreatywnych ludzi, którzy chcą zdobywać wiedzę i umiejętności odnalezienia swojego miejsca w karierze zawodowej.
Jeżeli nie potrafisz odnaleźć się w trudnej rzeczywistości, nie masz sprecyzowanych planów na przyszłość,
ZGŁOŚ SIĘ DO SZKOLNEGO DORADCY ZAWODOWEGO!!!

Doradca zawodowy – mgr Łukasz Hanke

WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO – czytaj

Godziny pracy Doradcy zawodowego w Szkole Podstawowej nr 1
w Goczałkowicach-Zdrój

Poniedziałek 14:40-18:00 oraz 11:50 – 12:35 (godzina wychowawcza)

Środa 14:40 -18:00

Czwartek 14:40 -17:15

DORADCA ZAWODOWY
to osoba udzielająca pomocy, w formie grupowych i indywidualnych porad zawodowych, młodzieży i osobom dorosłym w wyborze zawodu, kierunku kształcenia i szkolenia, uwzględniając ich możliwości psychofizyczne i sytuację życiową a także potrzeby rynku pracy oraz możliwości systemu edukacyjnego, współpracując z rodzicami i nauczycielami w procesie orientacji zawodowej uczniów oraz wykorzystując w tym celu wiedzę o zawodach, znajomość psychologicznych i pedagogicznych technik, diagnozę rynku pracy oraz techniczne środki przekazywania informacji zawodowej.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie województwa śląskiego na rok szkolny 2022/2023 – czytaj

Załącznik nr 1 – Terminy postępowania rekrutacyjnego

Jak zostać uczniem szkoły ponadpodstawowej – czytaj

Warsztaty
W ramach wyboru dalszej ścieżki kształcenia Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza na warsztaty w wybranym zawodzie! Zapisy u doradcy zawodowego.

Broszura dla rodziców uczniów gimnazjum:

W jaki sposób wspierać dziecko w procesie przygotowania go do podjęcia decyzji edukacyjnych i zawodowych?

czytaj

WAŻNE LINKI DLA UCZNIÓW, RODZICÓW I NAUCZYCIELI W RAMACH DORADZTWA ZAWODOWEGO