Budynek

Budynek Szkoły Podstawowej nr 1, w kształcie z 1 września 2017r, składa się z trzech segmentów.

BUDYNEK A –   został oddany do użytku w 1953r. Aktualna elewacja pochodzi z roku 2003.

BUDYNEK B –  został oddany 2 września 2002r. na potrzeby Gimnazjum. Obecnie, to nowoczesne skrzydło stanowią sale lekcyjne, biblioteka i punkt multimedialny dla klas starszych oraz część administracyjna z sekretariatem i gabinetem dyrektora.

BUDYNEK C – dawny dom nauczyciela, mieści bibliotekę i pracownię komputerową dla klas młodszych, świetlicę klas starszych oraz obsługę księgową oświaty.

Szkoła prowadzi także dużą świetlicę dla klas młodszych, stołówkę, gabinety pedagoga, logopedy, medycyny szkolnej, specjalistów z zakresu surdopedagogiki, tyflopedagogiki, oligofrenopedagogiki, terapii ruchowej.

Do dyspozycji uczniów są: Orlik, boiska ,tereny zielone, pełnowymiarowa hala sportowa i kryta pływalnia.