Wolontariat w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży

Od 18 do 23 września 2017r. w Szczyrku dziesięcioro uczniów SP1 pod opieką dwóch nauczycieli będzie realizowało cykl spotkań z grupą uczniów i pedagogów z Litwy. Celem projektu pod tytułem „Dając, zyskujesz – zdobywanie różnorakich kompetencji poprzez wolontariat” w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży jest wymiana doświadczeń związanych z działalnością charytatywną i wolontariacką.

Projekt został wybrany jako jeden z zaledwie dwudziestu dwóch realizowanych w naszym kraju. Jego głównym celem jest rozwijanie aktywnych postaw społecznych poprzez wolontariat. Uczniowie mają okazję wziąć udział w różnego rodzaju działaniach na rzecz różnych organizacji w okolicy oraz spotkać się ze specjalistami z zakresu psychologii, pomocy społecznej, ochrony środowiska i pomocy zwierzętom. W trakcie spotkania odwiedzą Szpital Uzdrowiskowy dla Dzieci „Stokrotka” w Goczałkowicach-Zdroju, Ośrodek Pomocy Społecznej w Goczałkowicach-Zdroju, Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach, Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Czechowicach-Dziedzicach oraz Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej.

W tym tygodniu uczniowie przeprowadzą w szkole zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów, zbiórkę używanych gier planszowych oraz materiałów plastycznych dla „Stokrotki”. Zachęcamy do wsparcia obu zbiórek.

Jednocześnie dziękujemy firmom, które już nas wsparły w realizacji projektu: Agencji Reklamowej „Artisco” z Goczałkowic-Zdroju za gadżety z logo projektu, Centrum Odzieży Jordan z Grzawy za ścinki materiałów, które posłużą do uszycia maskotek przekazanych dzieciom, firmie PPH „Detal-Tex” z Jaworza Górnego za guziki i zamki do ozdabiania maskotek.